Foto

Ar vērienīgu koncertu noslēdzas 8 pirmsskolas izglītības iestāžu projekts

Ar vērienīgu koncertu “Spēlējam, spēlmanīši!” 1. novembrī noslēdzās gandrīz gadu ilgušais projekts “Latviešu komponistu mūzika bērnu ritma orķestrī”.

Koncertu atklāja projektā iesaistītie mūzikas pedagogi un viņu izpildījumā skanēja latviešu tautas dziesma Raimonda Paula apdarē “Aiz ezera augsti kalni”.

Koncertā uz skatuves kāpa dalībnieki no 8 Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm, kopumā 152 bērni. Savu mūzikas pedagogu vadībā viņi ar dažādiem bērnu mūzikas instrumentiem un skaņu rīkiem izpildīja pavadījumu latviešu tautas mūzikas un latviešu komponistu skaņdarbiem.

Klausītāji varēja novērtēt cik dažādi un katrs ar savu raksturu un temperamentu ir mazie orķestra dalībnieki.

Koncerta laikā dalībnieki apvienojās arī duetos, kur kopīgu skaņdarbu izpildīja divu iestāžu izglītojamie, kā arī koncerta noslēgumā visi dalībnieki apvienojās kopīgā priekšnesumā – varenā orķestrī izpildot Andreja Jurjāna “Trimpus maršu”.

Klausītāju vidū bija audzēkņu vecāki, projektā iesaistīto izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji, Latvijas pirmsskolas mūzikas izglītības asociācijas pārstāvji un viesi – pirmsskolas pedagogi no Igaunijas un Ungārijas.

Koncerts bija kā apliecinājums tam, ka mums aug muzikāli un talantīgi bērni. Augstvērtīgo rezultātu bija iespējams panākt, jo ar bērniem ikdienā pirmsskolas izglītības iestādēs darbojas profesionāli mūzikas pedagogi, kas spēj radoši ieinteresēt bērnus muzicēšanas procesā.

Visi projekta dalībnieki ir gandarīti par paveikto un ar lepnumu var šo koncertu veltīt savai valstij Latvijai tās 100. dzimšanas dienā.

Esam pateicīgi visiem, kas piedalījās un atbalstīja mūs, lai šāds projekts varētu notikt.

Projektu “Latviešu komponistu mūzika bērnu ritma orķestrī” organizē biedrība “Attīstības centrs ģimenei” un finansiāli atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.
 

 

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Inga Krastiņa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit