Foto

“Darbā bērni” diena sekmē darbinieku lojalitāti

 “Mamma raksta datorā”, “tētis krāso bildes”, “daudz zvana pa telefonu”, “ved citiem lietas” – lai paskatītos uz vecāku darbavietām ar bērna acīm, jau ceturto gadu 1. jūnijā tika aizvadīta Darbā bērni diena.

Tās ietvaros simtiem bērnu ielūkojās vecāku karjeras gaitās un pārliecinājās, ka “darbs” nav tikai kāda nezināma vieta, kur pa dienu pazūd viņa mīļā mamma un tētis.

Iniciatīvas Darbā bērni galvenais mērķis ir sekmēt ģimenēm draudzīgu darba vidi un aizmirst par nepieciešamību izvēlēties – veselīga ģimenes dzīve vai veiksmīga karjera, meklējot risinājumus, kā abām jomām vienai otru papildināt. Lai vairotu atvašu izpratni par viņu vecāku ikdienā veicamajiem pienākumiem un vidi, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā,  simtiem bērnu tika laipni uzņemti dažnedažādākos uzņēmumos, kuros ne tikai vēroja notiekošo, bet arī izmēģināja roku vecāku darbu veikšanā.

Ģimenēm draudzīgas vides veidošanai, tai skaitā ģimenēm un bērniem domātu pasākumu rīkošanai darba vietā ir pozitīva ietekme ne tikai uzņēmuma tēla spodrināšanā, bet arī darbinieku lojalitātes un kopējās labsajūtas sekmēšanā. Darbinieks vairs netiek nostādīts tikai darba veicēja lomā, bet gan uzlūkots kā dzīvs, ģimenisks un uz attīstību visās jomās tendēts cilvēks. Akcijas aizsācēji Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm ir pārliecināti, ka šādu akciju organizēšana ir lielisks atbalsta punkts veselīgākas darba vides veidošanā un ir ieguvums gan darba ņēmējiem, satuvinot viņu ģimenes, gan darba devējiem. Šādi pasākumi sekmē darbinieku lojalitāti un komandas saliedētību, tāpēc, iedvesmojoties no šī gada akcijas dalībniekiem, aicina iesaistīties arī citus darba devējus. Šogad liela atsaucība bija arī reģionos – mazos un lielos uzņēmējus visos Latvijas novados iesaistīties un rīkot Darbā bērni dienu aicināja ne tikai Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, bet arī reģionu uzņēmējdarbības centri un novadu pašvaldības.

Konferences zvani, eksperimentēšana laboratorijās, glābēju tērpu piemērīšana,  viesošanās īstās lidmašīnās un pastaigas pa lidlauku plašumiem – šogad akcijā iesaistīto uzņēmumu komandas bija parūpējušās, lai bērnu atmiņas par vecāku darba vietu būtu vispozitīvākās. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mazie viesi ne tikai piedalījās īpaši veidotā dārgumu atklāšanas spēlē, muzeja eksponātu vidū meklējot portretus, bet arī paši kļuva par māksliniekiem, veidojot māla figūras un apgleznojot sejas. Ventspils naftas termināls ļāva bērniem izzināt, kas notiek, automašīnai avarējot, un iemācīties pielietot ugunsdzēšamo aparātu. Turklāt mazie darbinieki saprata, kāpēc vadīt auto augstā noguruma pakāpē ir īpaši bīstami – uzliekot īpašas brilles viņi izjuta, ko nozīmē, ja pie stūres sēžas piekusis cilvēks. Savukārt lidostas darbinieku atvases iepazinās ar policijas dienesta zirgiem un suņiem, kas viņu vecākiem palīdz ikdienas darbos. Kamēr vecāki cītīgi darbojās pie bērnu spēļu laukuma labiekārtošanas, Latvijas Televīzija aicināja mazos rakarus iepazīt multfilmu pasauli, bet Amigo birojā mazie ciemiņi varēja izzināt tehnoloģiju pasaules aizraujošos labirintus, darbojoties robotikas meistarklasēs un mācoties atpazīt nepatiesu informāciju, kas interneta un sociālo tīklu laikmetā sastopama ik uz soļa.

Līdztekus akcijas organizētājiem Amigo šogad Darbā bērni piedalījās arī pētījumu kompānija TNS, Latvijas Televīzija, Ventspils naftas termināls, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija, Omniva, Rīgas Tehniskā universitāte, augstskola RISEBA, starptautiskā lidosta Rīga, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Loto, apdrošināšanas kompānijas ERGO, Balta un Gjensidige, kā arī citi uzņēmumi. Vairāki uzņēmumi pasākumu darbinieku bērniem rīko citās gada dienās.

Dalieties ar savu pieredzi ģimenēm draudzīgas darba vides veidošanā, sūtot Jūsu uzņēmuma pieredzes aprakstu un bildes uz e-pasta adresi: darbaberni@laimigamgimenem.lv

Vairāk informācijas – darbaberni@laimigamgimenem.lv, kā arī pa tālruni 20169509.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit