Foto

Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” stādītais ozols Latvijai

26. oktobrī Dižozolu ielā bērni, vecāki un Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” darbinieki stādīja ozolu Latvijas simtgadei.

Iedvesma, paveikt labu un nozīmīgu darbu, radās, lasot Gunta Eniņa jauno grāmatu “Koki mājas nepamet”. Autors šajā darbā stāsta par resnāko ozolu Pārdaugavā, kas atrodas netālu no bērnudārza Ēbelmuižas parkā.

Esam priecīgi, ka šogad Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” adrese tika mainīta un tā ieguva tik nozīmīgu Dižozolu ielas nosaukumu, tāpēc nolēmām šīs ielas pusē stādīt ozolu.

Savlaicīgi meklējām padomu pie Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta speciālistiem par vietas izvēli, kas nodrošinātu nepieciešamos ozola augšanas apstākļus. Iepazīstot tuvāko apkārtni un lietojot jauno ielas nosaukumu – Dižozolu iela, vēlamies pasvītrot šīs ielas nosaukuma būtību un vedināt bērnus domāt par latviešu tautas vērtībām un simboliem.

Ozols Latvijas simtgadei tika stādīts, dziedot dziesmas, ejot rotaļās un šajā dienā organizējot pirmsskolas izglītības iestāžu folkloras koppasākumu “Ceļam turu labu zirgu”.

Liels paldies vadītajai Ramonai Vanagai, vadītājas vietniekiem, pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājām, iestādes Ekoskolas padomei un visiem svētku dalībniekiem. Īpaša pateicība Rīgas 13. pirmsskolas izglītības iestādes “Ābecītis” vadītājai Antrai Vilcānei un visiem darbiniekiem par ilgstošu un veiksmīgu sadarbību.

Ar kopīgi paveikto labu darbu vēlamies mudināt ikvienu rūpēties par tuvāko apkārtni, dzīvot zaļi un lepoties ar savu dzimteni – Latviju!

Pateicībā par dalību, pozitīvo attieksmi un sekmīgi paveikto darbu, Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” vadītājas vietniece Agrita Tauriņa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit