Rīgas 31. vidusskolas īsteno Erasmus+ projektu "Virtuālā pasaule, kuru mēs gribam"

Rīgas 31. vidusskolas īsteno Erasmus+ projektu "Virtuālā pasaule, kuru mēs gribam"

Rīgas 31. vidusskola realizē Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projektu (KA2) "The Virtual Universe We Want" ("Virtuālā pasaule, kuru mēs gribam").

Projekta koordinators un mūsdienās aktuālās projekta idejas autors ir skola no Rumānijas "Liceul de Arte Balasa Doamna Targoviste". Partnervalstis ir no Itālijas "I.I.S. “Enrico Fermi", Turcijas "Abbas- Sıdıka Çalık Anatolian High School", Polijas "Zespół Szkół w Pobiedziskach", Portugāles "Agrupamento de Escolas de Vila Real de Santo António", Lietuvas "Kėdainiai Vocational Training Centre", Spānijas "Institut Antoni Cumella" un Latvijas “Rīgas 31. vidusskola”.

Projekta mērķis ir uzlabot skolēnu zināšanas par drošību interneta vidē, kā aizsargāt savus datu, kā atlasīt un kritiski izvērtēt nepieciešamo informāciju kā arī iegūt un papildināt zināšanas par projektā iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, izmantojot modernās informācijas tehnoloģijas. Veicināt izglītības jomā iesaistīto personu profesionālo pilnveidi un attīstīt kompetences.

Aprīlī Rīgas 31. vidusskolā notika projekta partneru tikšanās, kuras laikā norisinājās dalībvalstu skolās sagatavoto materiālu prezentācijas, radošas, izglītojošas darbnīcas. Vidusskolēni sagatavoja izglītojošus videoklipus par drošu internetu, kurus vēlāk prezentēja pamatskolas un sākumskolas audzēkņiem.  Vecākie skolēni mācīja analizēt ziņu sižetus, iepazīstināja ar saīsinājumiem, ko lieto virtuālajā vidē, privātuma un drošības iestatījumiem.

Erasmus+ projekta realizācijas gaitā mūsu skolas pārstāvji sadarbojās ar Latvijas drošāka interneta centru, tika organizētas vairākas lekcijas skolēniem, pedagogiem kā arī vecākiem un vecvecākiem.

Dalība Erasmus+ KA2 projektā ir lieliska iespēja skolēniem un skolotājiem paplašināt zināšanas kā droši lietot internetu, kādas pieklājības normas, likumi jāievēro virtuālajā vidē, kā arī tiek uzlabotas svešvalodas, prezentēšanas, komunikācijas, informācijas un tehnoloģiju izmantošanas prasmes, iepazītas citu dalībvalstu kultūras, izglītības sistēmas un iegūti jauni draugi Eiropas Savienībā.
 

Informāciju sagatavoja projekta koordinatore Sarmīte Giluča