Rīgas Valsts 3. ģimnāzija piedalās izrādē “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris”

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 9.-11. klašu skolēni 14. novembrī plkst.18.00 devās uz Latvijas Nacionālo teātri, lai piedalītos Valsts dibināšanas dienas simulācijā, iespējā pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī.

Pirms simts gadiem tur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.

Otrs izrādes aspekts – informācijas laikmets un problemātika. Nevienam nav jaunums, ka informācijas telpa ir pārblīvēta ar informāciju, un tās šķirošana kļūst par vitāli svarīgu izdzīvošanas sastāvdaļu.”

Pārdomas par jauniegūto informāciju un jauniešu cieņu pret valsti, kurā viņi dzīvo, ir diametrāli pretējas. Par to skolēnu vērtējums.

“Šī gada 14. novembrī man bija lieliska iespēja apmeklēt Nacionālā Teātra izrādi "Tas notika šeit - Rīgas pilsētas 2. teātrī". Atsauksmes par izrādi nudien krasi atšķīrās - tā vien likās, ka lielākā daļa skatītāju nespēja uztvert domu. Pēc izrādes dzirdēju tādus tekstus kā: "Kāpēc viņi neteica, ka var klausīties tikai austiņas?" un "Tas, ko rādīja uz skatuves, vispār negāja kopā ar austiņās stāstīto." No tiesas skumji dzirdēt, ka mūsdienu jaunieši labāk klausās slima suņa murgus, nekā piedalās Latvijas proklamēšanas "atdzīvinātajā" pasākumā. Vai tiešām tā mūsdienu jauniešos tiek ieaudzināta nacionālā pašapziņa? Vietā, lai dziedātu Latvijas himnu, viņi lokās smieklos un valda humorpilnas asaras? Pirms 100 gadiem tās bija prieka un ilgi gaidītās brīvības asaras. Cilvēki nenovērtē to, cik daudz viņiem patiesībā ir sniegts, no tiesas nezinu, vai tas ir pieradums pie labajiem apstākļiem vai jaunatnes neizpratne par Latvijas kultūras vērtībām. Skumji.” L.Utāne.

Izrāde “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris” tika izplatīta un rezervēta sadarbībā ar iniciatīvu "Latvijas skolas soma".
 

 

Galerijas