Foto

Aicinām jauniešus un skolotājus pieteikt dalību programmā “Jaunais pilsonis”

Arī šogad Latvijas Pilsoniskā alianse īsteno izglītības programmu “Jaunais pilsonis” 7.–12. klases skolēniem.

Šogad programmas īstenošanu atbalsta ASV Vēstniecība Latvijā. Šīs programmas mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par pilsoniskā aktīvisma nozīmi, mudinot jauniešus būt aktīviem pilsoņiem un informējot par iespējām iesaistīties nevalstiskajās organizācijās (NVO).

Programma noritēs četros posmos.

Pirmajā posmā jauniešiem būs iespēja no NVO pārstāvjiem uzzināt vairāk par sabiedrības līdzdalības jautājumiem un iepazīties ar nevalstiskā sektora raksturīgākajām tēmām. Otrajā posmā jaunieši diskutēs par to, kā būt pilsoniski aktīviem, atklāti runāt par iespējām iesaistīties pilsoniskās aktivitātēs un uzdot jautājumus, kas ir neskaidri saistībā ar valsts attīstību un sabiedriski politisko dzīvi. Spēlē “Četri stūri” jaunieši varēs iesaistīsies diskusijās par pilsonisko aktīvismu, meklējot atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem valsts attīstībā un sabiedriski politiskajā dzīvē. #JaunaisPilsonis noslēgumā jaunieši kopā ar savu klasi, skolotāju vai kādu 

NVO pārstāvji īstenos pilsonisko aktivitāti. Iepriekšējā mācību gadā jaunieši īstenojuši tādas aktivitātes kā parka labiekārtošana, atkritumu vākšana un šķirošana, apģērbu ziedošana, sociālās aprūpes centra klientu sveikšana un citas.

Dalībai programmā “Jaunais Pilsonis” klasi var pieteikt gan skolu pedagogi, gan paši jaunieši. Pieteikšanās līdz 1. februārim. Pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.nvo.lv.

11 gadu laikā programmā izglītoti vairāk kā 18 000  jauniešu visā Latvijā. 2021. gadā programma “Jaunais Pilsonis” tika nominēta kā Latvijas pārstāvis Kārļa Lielā Starptautiskās balvas finālā.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse vairāk kā 140 biedrus, kas kopumā aptver aptuveni 70 000 privātpersonas.

Papildu informācija: www.nvo.lv

Katrīna Sakalauska, Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Pilsoniskā alianse. E-pasts: katrina@nvo.lv 

https://www.facebook.com/CivicAllianceLatvia/

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit