Foto

Antuāna Duanela kino skola

Līdz ar jauno mācību gadu kinoteātrī “Kino Bize” tiks atklāta Antuāna Duanela kino skola. Pieteikšanās nodarbību kursam jauniešiem būs atvērta līdz pat 6. septembrim. Fransuā Trifo filmas brīžiem apjukušā, brīvību meklējoša un ļoti dzīvā varoņa vārdā iedvesmotā kino skola būs vieta, kur satiksies labas filmas, aizrautīgi lektori un cilvēki, kas tic, ka ekrāns var palīdzēt ieraudzīt jūru.

Kino ir kļuvis par populārāko un arī ietekmīgāko vizuālās mākslas formu. Nekritiski attiecoties pret skatīto, jaunieši var pat nenojaust, ka domā par dzīvi, attiecībām, vēsturi vai rīkojas “kā kino” – atkārto kādas filmās noskatītas darbības vai izteicienus. Šobrīd Latvijas pamatskolās un vidusskolās kino mākslas apguve nav iekļauta obligātajā mācību programmā un jaunam cilvēkam ir viegli kļūt par kino patērētāju, tāpēc mēs vēlamies izveidot platformu, kur domubiedriem satikties un apgūt iepriekš neapzināto. Antuāna Duanela kino skolas galvenā intonācija nebūs pedagoģiska, tā būs iespēja kopā ar aizrautīgiem lektoriem iepazīties ar labu kino, kļūt par uzmanīgiem skatītājiem ne tikai attiecībā pret to, kas notiek uz ekrāna, bet katra paša dzīvē.  Skolas izveidē iedvesma ir smelta no franču esejista, kino pasniedzēja un izglītības darbinieka Alēna Bergalā, kurš savā grāmatā par kino izglītību raksta, cik svarīgi ar labu kino iepazīties jau skolas gados un to, ka par filmām jāmāca ar aizrautību un cieņu, neattiecoties pret to kā pret izklaidi, taču vienlaikus šim procesam jābūt brīvam un dzīvam.

Pirmais kino skolas nodarbību kurss sastāvēs no astoņām lekcijām, kuras vadīs Viktors Freibergs, Daniela Zacmane un Lāsma Bērtule. Tas norisināsies no septembra līdz decembrim katru otro nedēļu. Kurss paredzēts jauniešiem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Lekciju laikā varēs uzzināt gan kā radies kino, kā tehnikas attīstība ietekmējusi kino veidošanu, kādi ir filmu žanri, no kurienes nāk dažādi bieži lietoti citāti un redzēti tēli, gan uzlabot tādas prasmes kā spēju novērot, lasīt metaforas, domāt kritiski un izteikt viedokli.

Nodarbību grafiks:
12. septembris pl. 17:00 – Kas ir “kino valoda”? Viktors Freibergs
26. septembris pl. 17:00  – Kā “lasīt kino”? Viktors Freibergs
8. oktobris pl. 17:00 – Analogā/eksperimentālā kino noslēpumi. Lāsma Bērtule
22. oktobris pl. 17:00  – Kino žanri un to pazīmes. Daniela Zacmane
7. novembris pl. 17:00  – “Coming of age” jeb “pieaugšanas” filmas. Daniela Zacmane
21. novembris pl. 17:00  – Džeimsa Bonda kino misija. Daniela Zacmane
5. un 19. decembris pl. 17:00 - Divu pārējo lekciju laikā tiks apskatīti atsevišķi pasaules un Latvijas kino vēsturē nozīmīgi režisori un tēmas, kuru izvēli varēs ieteikt kursa dalībnieki.

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties nopērkot biļeti bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret Kino Bize biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā (8 brīvbiļetes uz jebkuriem regulārā repertuāra seansiem, 10% atlaide biļetēm/dzērieniem/uzkodām, 50% atlaide tējai/kafijai/telpu nomai). Vietu skaits ierobežots!

Vairāk: www.kinobize.lv Neskaidrību gadījumā rakstīt uz kino@kinobize.lv

Attēls no filmas "400 sitieni". Projekts tapis ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit