Foto

Rīgas 13. pirmsskolas izglītības iestādē “Ābecītis” no Mārtiņiem līdz Latvijas dzimšanas dienai

Gada tumšākajā mēnesī - novembrī, Latvijā svin gan Mārtiņdienu gan Lācplēša dienu, gan mūsu valsts dzimšanas dienu. Jebkuri svētki ir skaists mirklis, taču ne mazāk aizraujoša ir gatavošanās tiem.

Arī Rīgas 13. pirmsskolas izglītības iestādes “Ābecītis” bērni, pedagogi un vecāki aktīvi gatavojās un sagaidīja Mātiņdienu, kuru nosvinēja ar rotaļām un dejām. Tas nekas, ka šogad izpalika plašāka kopā būšana ar citām grupiņām un vecākiem. Svētki bija ne mazāk jautri arī šaurākā lokā.

Par godu Lāčplēša dienai “Ābecīša” teritorijā tika veidots skaists gaismas ceļš, kopā ar ģimenēm iededzot sarkanbaltas sveces.

Latvijas 103. dzimšanas dienai katra grupa gatavojās ar īpašu prieku. Lai to svinētu, vispirms bija daudz jāuzzina un jāpadara. Jāizpēta tuvākā vide – Torņakalns kā Latvijas galvaspilsētas daļa, jāapzina sava dzīves vieta un saknes, no kurām esi cēlies, un, protams, jānoskaidro daudz citu jautājumu, lai Latvijas dzimšanas dienu sagaidītu godam.

17. novembrī, sveicot Latviju un vēlot tai Saules mūžu, katra grupa pulcējās zālē, lai dziesmās un dejās svinētu svētkus, bet dienas otrajā pusē kā katru gadu no svecēm tika iedegti gaismas raksti, ko paši saucam “Staro “Ābecītis!”"

Visam pedagogu kolektīvam bija vēl viens priecīgs notikums – par Rīgas domes piešķirto Covid-19 finansējumu tika iegādāts interaktīvais ekrāns kopā ar programmu “Skolas soma”, ko arī šajā svētku nedēļā mums laipni piegādāja “Lielvārds”. Kopā ar “Lielvārda” speciālistiem apguvām arī pirmos soļus interaktīvā mācību līdzekļa izmantošanā.

Tagad priekšā Ziemassvētku gaidīšanas brīnumu laiks, kas nāks ar saviem darbiem, idejām un priekiem!

Materiālu sagatavoja vadītājas vietniece Inese Freiberga

Galerijas