Aicina piedalīties pasākumā "Ziemassvētki Eiropā"

Decembra sākumā, no 2. līdz 8. decembrim, jau 27. reizi Rīgā notiks vērienīgs Eiropas pasākums “Ziemassvētki Eiropā”. Katru gadu pasākums norisinās citā Eiropas valstīt, šogad - Latvijā, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. 

Pasākumu īsteno starptautiskā organizācija AEHT (Eiropas tūrisma un viesmīlības skolu asociācija). “Ziemassvētki Eiropā” apvieno jauniešus, skolotājus no dažādām Eiropas valstīm, lai popularizētu dažādās Ziemassvētku sagaidīšanas un svinēšanas tradīcijas. Katru gadu pasākumu organizē kāda no AEHT dalībskolām un tajā ik gadu piedalās vairāk par 200 dalībnieku no gandrīz 20 valstīm.

Pasākums, kā ierasts, sākās ar vērienīgu svētku gājienu pilsētas ielās, kurā dalībnieki dodas savas tautas raksturīgos ziemassvētku tērpos vai nacionālajos tautas tērpos. Līdz ar tērpu dažādību un krāšņumu, gājienā tiek izpildītas tradicionālās dažādu valstu dziesmas un svētku skaņdarbi. Programmā ir paredzēta arī Svētā mise Rīgas Doma baznīcā un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Tradicionāli gājiens noslēdzas ar Ziemassvētku izstādes svinīgo atklāšanu, kurā piedalās pasākuma patronese Christian Keller, AEHT prezidents Remko Koerts, AEHT ģenerālā sekretāre Nadine Schintgen, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības un attīstības aģentūras pārstāvji, sadarbības partneri un atbalstītāji.
Ziemassvētku izstāde ilgst trīs dienas, un ļauj iepazīt svētku galdu klāšanas tradīcijas, katrai valstij raksturīgās svētku receptes, ticējumus un izklaides, svētku tērpus un folkloras bagātību, kas veltīta gada sirsnīgākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem. Izstādes laikā notiks meistarklases, modes skates un šovi.

Pasākums ir nozīmīgs gan tehnikuma, gan pilsētas, gan valsts mērogā, jo popularizēs latviešu tradicionālās vērtības un ļaus iepazīt citu tautu svētku paražas. Plaša pasākumu programma pasākuma viesiem ļaus iepazīt Latvijas nozīmīgākos tūrisma un vēsturiskos objektus. Aicinām Jūs kopā ar mums izbaudīt šo ar lepnumu un mīlestību organizēto pasākumu!

Mūsu valsts simtgades gadā pasākuma organizators ir Rīgas Tūrisma un radošās industrijas  tehnikums, kas uzņems vairāk nekā 250 dalībniekus no gandrīz 20 dažādu valstu organizācijām un profesionālās izglītības iestādēm. Nedēļas laikā no 02.12.- 08.12. pasākuma dalībniekiem un viesiem būs iespēja iepazīt svētku galdu klāšanas tradīcijas, nodegustēt katrai valstij raksturīgās svētku ēdienu receptes, izzināt par svētku tērpiem, ticējumiem un folkloras bagātību, kas veltīta gada sirsnīgākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.

Publiski pieejamie “Ziemassvētki Eiropā” pasākumi:
3. decembris   
13:30 Svētā mise Rīgas Doma baznīcā
14:15 Svētku gājiens cauri Vecrīgai, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa|
16:15 Oficiālā svētku un divu dienu izstādes atklāšana Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Nīcgales ielā 26, Rīgā.

Vairāk informācijas: http://www.aeht.eu/en/activities/christmas-in-europe un www.rtrit.lv

Pasākuma koordinatore: Ilze Ločmane, Direktores vietniece stratēģiskajā attīstībā.

Informācija: Annele Rogozina Sabiedrisko attiecību speciāliste, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Nīcgales iela 26, Rīga. annele.rogozina@rtrit.lv

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit