Foto

Aicina pievienoties darbnīcai par ilgtspējīgas modes veicināšanu ar Aneti Ozoliņu

Sestdien, 4. martā, plkst.12.00 ATTA Centrā "New Green Fashion" projekta ietvaros norisināsies ilgtspējīgās modes un stila darbnīca “Kā atjaunot garderobi neko nepērkot”. Tajā būs dzirdams vides eksperta stāstījums par ātrās modes tumšo pusi, kuram sekos stila darbnīca ar stila konsultanti, Latvijā pazīstamo ilgstpējīgās modes blogeri Aneti Ozoliņu.

Apmeklētāji ne tikai gūs priekšstatu par to, kas ir ātrā mode un kāpēc no tās derētu izvairīties, bet arī iepazīsies ar praktiskiem padomiem jau esošā apğērba valkāšanai un kapsulas garderobes izveidošanai. Paņemiet līdzi 1-3 drēbju gabalus vai aksesuārus un stila konsultante ieteiks, kā tos vislabāk sakombinēt ar citiem elementiem un aksesuāriem, lai Jūs vienmēr izskatītos moderni, par to nepārmaksājot.

Šī pasākuma un  kustības mērķis ir mazināt ātrās modes ietekmi un rosināt sabiedrību pāriet uz ilgtspējīgāku dzīves veidu, tādējādi mazinot pasaules un apkārtējās vides piesārņojumu, kā arī necilvēciskos darba apstākļus citās valstīs.


Ātrā mode attiecas uz tendenci ātri un lēti ražot modes preces, koncentrējoties uz zemas kvalitātes materiāliem. Tas kombinācijā ar pārprodukciju ir zemās cenas formula. Tādā veidā var mudināt cilvēkus pirkt vairāk. Ātrums un kvantitāte ir faktori, kas notur un piesaista klientus un pieprasījumu pēc jauniem stiliem un apģērba gabaliem.     

Kāda ir patiesā ātrās modes cena? Negatīva ietekme uz vidi. Pārprodukcija veicina atkritumu veidošanos un piesārņojumu - vienā gadā aptuveni 2,1 miljardi tonnu CO2 izmešu un 92 miljoni tonnu tekstila atkritumu, jo nepārdots apgērbs nonāk atkritumu sadedzināšanas iekārtās. Šie apģērbi ātri iziet no modes vai izjūk pēc pāris nēsāšanas reizēm. Ražošanas procesā tiek izmantotas sintētiskas šķiedras un toksiskas ķīmiskas vielas, kas sastāda 20% no pasaules ūdens piesārņojuma. Fokuss uz zemām cenām un ātru apgrozījumu izraisa sliktus darba apstākļus un zemas algas rūpnīcu strādniekiem Āzijas valstīs. kur nodarbināti ir arī bērni.    

Izprotot šīs dziļi iesakņotās industrijas problēmas, kādi ir iespējamie risinājumi? Lai izpētītu un piedāvātu risinājumus un alternatīvas, mēs izveidojām grupu New Green Fashion “Future Heroes” ietvaros. ''Future Heroes'' ir uz izaugsmi vērsta līderības programma meitenēm no 14-17 gadiem, lai atraisītu potenciālu un radītu pozitīvu ietekmi uz pasauli. Mēs esam piecas meitenes: Keita, Rasa, Amanda, Līna un Sandra, mūs vieno kopīgs mērķis – izglītot patērētājus par ātrās modes  negatīvo ietekmi uz vidi un piedāvāt risinājumus. Mēs to realizējam savā Instagram kontā @newgreenfashion un rīkojam stila darbnīcu.

Līderības programmu "Future Heroes" meitenēm vecumā no 14 līdz 17 gadiem īsteno  Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Britu Padomes pārstāvniecību Latvijā, SEB banku un "Future Heroes Estonia" globālo kustību. 

Galerijas