Aicinām apgūt bezmaksas programmu “Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības kompetences attīstīšana vidusskolā”

No 2019. gada 12. augusta Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs īsteno profesionālās kompetences pilnveides programmu “Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības (ZPD) kompetences attīstīšana vidusskolā” 24 programmstundu apjomā.

Nodarbības vadīs Karine Oganisjana (RTU), Anita Vanaga (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Mihails Basmanovs (Rīgas Anniņmuižas vidusskola), Zane Doniņa (Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments).

Aicinām Latvijas humanitāro un eksakto mācību priekšmetu pedagogus izvēlēties dalību vienā no 4 grupām:

1. grupa
12.08., 13.08., 21.10., 25.10. no plkst.9.00 līdz 14.00
Kaņiera ielā 15, Rīgā (satiksme ar 7.tramvaju no centrāltirgus līdz pieturai “Prūšu iela”)
Vispārizglītojošo un profesionālo iestāžu humanitāro mācību priekšmetu pedagogi

Pieteikties

2. grupa
14.08., 15.08., 22.08., 21.10 no plkst.9.00 līdz 14.00
Kaņiera ielā 15, Rīgā (satiksme ar 7.tramvaju no centrāltirgus līdz pieturai “Prūšu iela”)
Vispārizglītojošo un profesionālo iestāžu humanitāro mācību priekšmetu pedagogi

Pieteikties

3. grupa
15.08., 26.08., 22.10., 23.10. plkst.9.00-14.00
Kaņiera ielā 15, Rīgā (satiksme ar 7.tramvaju no centrāltirgus līdz pieturai “Prūšu iela”)
Vispārizglītojošo un profesionālo iestāžu eksakto mācību priekšmetu pedagogi

Pieteikties

4. grupa
16.08., 26.08., 23.10., 24.10. plkst.9.00-14.00
Kaņiera ielā 15, Rīgā  (satiksme ar 7.tramvaju no centrāltirgus līdz pieturai “Prūšu iela”)
Vispārizglītojošo un profesionālo iestāžu eksakto mācību priekšmetu pedagogi

Pieteikties

Programmas anotācija:

Programma paredzēta vispārizglītojošo un profesionālo iestāžu pedagogiem, kuri iesaistīti skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanā, vērtēšanā un recenzēšanā. Programmas ietvaros pedagogi pilnveidos kompetences skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības vadīšanā, izpratīs zinātniski pētnieciskā darba lomu kompetenču pieejas īstenošanā vidusskolā.  Dalībnieki izvērtēt skolēnu zinātniski pētnieciskās darbību šī brīža mācību situācijā un tās attīstību ilgtermiņā Dalībnieki pārrunās jaunākās tendences pētniecībā un pētījumu veidus, plānos tos izmantot darbā ar skolēniem ZPD vadīšanā. Pedagogi pilnveidos zināšanas par ZPD struktūru un satura prasībām, pielietojamām jaunākajām pētīšanas, datu ieguves un apstrādes metodēm,  bagātinās metodisko pieredzi un apgūs jaunas metodes un paņēmienus skolēnu pašvadīta pētnieciskā darba organizēšanai, kritiskās domāšanas, pētniecības un pētījuma izstrādes prasmju attīstīšanai. Kursu dalībnieki pilnveidos kompetences par dažādiem ZPD prezentēšanas veidiem, izvērtēts  ZPD recenzēšanas prasības un vērtēšanas procesu. E-mācību vidē: http://macibas.e-skola.lv tiks ievietoti kursu materiāli, pedagogi veidos jautājumu, atbilžu  forumu, ievietos labās prakses piemērus un sniegs atgriezenisko saiti par katru nodarbību, kā arī izvērtēs kursu programmu kopumā. (Izglītības un zinātnes ministrijas iepirkums, identifikācijas nr. IZM 2019/14).

Papildu informācija: aija.krecko@riga.lv, 67105545, dace.sondare@riga.lv, 67105541 un sandra.cirule@riga.lv, 67105579.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit