Foto

Antuāna Duanela kino skola izsludina pieteikšanos uz lekciju cikliem jauniešiem un pieaugušajiem

Kinoteātra “Kino Bize” organizētajā Antuāna Duanela kino skolā izsludināta pieteikšanās uz diviem jauniem kino lektorijiem: astoņām lekcijām jauniešiem par dažādiem kino aspektiem un lekciju ciklu pieaugušajiem par pieciem kino vēsturē nozīmīgiem režisoriem. Kino lekciju kurss jauniešiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem notiks reizi divās nedēļās, bet pieaugušajiem – reizi mēnesī. Mācības tiks uzsāktas janvāra beigās un noslēgsies maijā.

Kopš kino skolas dibināšanas 2019. gadā, vērojama arvien lielāka interese par padziļinātām kino zināšanām. Jauniešu atsauksmēs pēc iepriekšējā kino lektorija 80% atzīmēja, ka kopš nodarbību apmeklēšanas skatās vairāk filmas, 90% vairāk lasa par kino, savukārt 60% apsver iespēju nākotnē studēt kino mākslu. “Es vienkārši esmu laimīgs, ka atradu šo vietu, tiešām sajūta, ka esmu savā elementā,” rezumē kāds skolas jaunietis.

Kinolektorijs jauniešiem “Astoņi aspekti” sastāvēs no astoņām lekcijām, kas aptvers kino vēsturē plašu laika, ģeogrāfisko un tematisko spektru. Lektorijs tiks uzsākts ar Danielas Zacmanes stāstījumu par autorkino, vēlāk režisore Marta Elīna Martinsone pievērsīsies jauniešu seriāliem, Lāsma Bērtule iepazīstinās ar analogo kino, Dārta Ceriņa atklās jauniešiem Āfrikas maģisko reālismu, Alise Zariņa izvēlējusies tēmu par sievišķo skatienu. Žulijens Nuhums Kulibabi kā vērtīgu un intersantu parādību apskatīs īsfilmas, bet nobeigumā – lēnais kino. Lekcijas papildinās sarunas par kino, slēgtie filmu seansi un aizraujoši mājasdarbi.

Nodarbību plāns jauniešiem:

27.01. pl. 17:00 – Daniela Zacmane. Autorkino
10.02. pl. 17:00 – Marta Elīna Martinsone. Mūsdienīgs jauniešu seriāls
24.02. pl. 17:00 – Lāsma Bērtule. Analogais kino
10.03. pl. 17:00 – Daniela Zacmane. Kulta filmas
24.03. pl. 17:00 – Dārta Ceriņa. 21. gadsimta kino: Āfrikas maģiskais reālisms un Amerikas afrofutūrisms
14.04. pl. 17:00 – Alise Zariņa. Sievišķais skatiens
28.04. pl. 17:00 – Žulijens Nuhums Kulibali. Īsformāta darbi
12.05. pl. 17:00 – Daniela Zacmane. Lēnais kino

Pagājušā gada septembrī uz pirmo izsludināto pieaugušo lekciju ciklu bija tik liels pieteikumu skaits, ka tika izveidotas pat vairākas grupas. Šogad lekciju ietvaros tiks apskatīti kino vēsturē nozīmīgi režisori. Kino pētnieks un lektors Viktors Freibergs izraudzījies stāstīt par Stenliju Kubriku, Dārta Ceriņa pasniegs lekcijas par Anjēzi Vardu un Aloizu Brenču, bet Daniela Zacmane stāstīs par tādiem nozīmīgiem režisoriem kā Vitorio de Sika un Luijs Mals.

Nodarbību plāns pieaugušajiem:

26.01. pl. 18:30 – Viktors Freibergs. Stenlijs Kubriks
23.02. pl. 18:30 – Dārta Ceriņa. Anjēze Varda
23.03. pl. 18:30 – Daniela Zacmane. Vitorio de Sika
20.04. pl. 18:30 – Daniela Zacmane. Luijs Mals
18.05. pl. 18:30 – Dārta Ceriņa. Aloizs Brenčs

Kino skolas lekciju cikliem iespējams pieteikties līdz 21. janvārim, rakstot uz kino@kinobize.lv. Vietu skaits ir ierobežots!

Vairāk informācija par lekcijām un to norises laikiem:  https://www.kinobize.lv/jaunumi/kino-skola-22-jan-mai

Antuāna Duanela kino skola ir platforma, kas veidota, lai jaunieši un pieaugušie ar aizrautīgu lektoru līdzdalību varētu sastapties ar labām filmām, domāt par tām, runāt, pārvēršot kino par  nozīmīgu dzīves pieredzes daļu.

Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

KINO BIZE, Elizabetes 37, Rīga. E.: paula.berzina@kinobize.lv


Anjēze Varda