RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Antuāna Duanela kino skolas lekciju kurss par žanriem

Pateicoties jauniešu interesei un labajām atsauksmēm, pagājušā gada septembrī izveidotā Antuāna Duanela kino skola jauniešiem uzsāk otru kino lekciju ciklu.

Kinolektorijs par žanriem sastāvēs no astoņām lekcijām. Nebija šaubu, ka pirmā kino lekcija (16. janvārī) jāvelta vesternam, vecākajam no žanriem, un tā jāvada Matīsam Kažam, šobrīd topošā latviešu vesterna režisoram. Kaža piedāvās ieskatu šī žanra vēsturē un tā dažādajos, neticamajos paveidos, sākot no klasiskā amerikāņu vesterna līdz spageti vesternam, vesternam-komēdijai un pat neovesternam.

Turpmākās lekcijas, kas notiks reizi divās nedēļās, būs veltītas tādiem žanriem kā komēdija, šausmu filma, mūzikls, melodrāma, kā arī jaunieši varēs vairāk uzzināt par vēsturiskām un fantāzijas filmām. Par kino vēsturi: filmu stiliem, filmu veidošanas paņēmieniem, pazīmēm un klišejām, izmantojot žanru tēmu, stāstīs tādi kinomīļi kā Viktors Freibergs, Daniela Zacmane un Dārta Ceriņa. Kurss paredzēts jauniešiem vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

"Vislielākais impulss tam, ka šāds kinolektorijs, kurā stāsta gan par kino terminiem, gan par kino vēsturi un mūsdienu filmām,  kā arī tiek demonstrēti fragmenti, ir pašu jauniešu atsauksmes," stāsta Kino Bize bērnu un jauniešu programmas vadītāja Paula Bērziņa.  "Laikam lielākais kompliments pēc pirmā lekciju kursa bija kāda jaunieša atbilde uz jautājumu "Kas tev vismazāk patika?" un tā bija: "Pārāk maz lekciju." Visbiežāk anketās jaunieši pieminēja, ka visvairāk patikusi brīvā gaisotne, aizrautīgie un vienlaikus atšķirīgie lektori, mājīgā mazā kinoteātra atmosfēra un sastapšanās ar līdz šim neredzētām filmām.

Nodarbību grafiks:
16. janvāris plkst. 17.00 — Vesterns. Matīss Kaža.
30. janvāris plkst. 17.00 — Komēdija. Daniela Zacmane.
13. februāris plkst. 17.00 — Melodrāma. Daniela Zacmane. 
27. februāris plkst. 17.00 — Šausmu filma. Viktors Freibergs.
12. marts plkst. 17.00 — Vēsturiskā filma. Dārta Ceriņa.
26. marts plkst. 17.00 — Fantāzijas filma. Viktors Freibergs.
9. aprīlis plkst. 17.00 — Mūzikls. Daniela Zacmane. 
30. aprīlis plkst. 17.00 — tēma pēc grupas izvēles.

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties nopērkot biļeti bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret Kino Bize biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā (8 brīvbiļetes uz jebkuriem regulārā repertuāra seansiem, 10% atlaide biļetēm/dzērieniem/uzkodām, 50% atlaide telpu nomai). Vietu skaits ierobežots!

Antuāna Duanela kino skola ir platforma, kas izveidota, lai jaunieši ar pasniedzēju, kuri mīl kino, līdzdalību varētu sastapties ar labām filmām, domāt par tām, runāt, pārvēršot kino par sakarīgu un nozīmīgu dzīves pieredzes daļu.

Vairāk: www.kinobize.lv. Neskaidrību gadījumā rakstīt uz kino@kinobize.lv. Projekts tapis ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit