Foto

Augustā uz programmētāju kursiem gaida ne tikai eksakto priekšmetu pārzinātājus

IT speciālistu trūkums vairs nav jaunums, tāpat kā fakts, ka likumsakarīgi programmētāja profesija ir viena no pieprasītākajām un labāk apmaksātajām profesijām darba tirgū. Lai šo kaut mazliet uzlabotu, tika radīta intensīvo kursu programmētāju skola “Codelex” – perspektīviem, augsti motivētiem cilvēkiem, kuri gatavi īsā laika posmā apgūt programmēšanas pamatus, savu pirmo programmēšanas valodu un visas pārējās prasmes, lai veiksmīgi startētu darba tirgū.

Jau augusta sākumā plānots uzsākt mācības jaunam kursam, tādēļ skolas vadītāji aicina interesentus pieteikties, lai jau drīzumā ar viņiem iepazītos tuvāk. “Codelex” skola no citām skolām īpaši atšķiras ar savu pieeju, kas Latvijā vēl nav plaši izplatīta, proti – par kursiem ir jāmaksā tikai tad, ja absolvents gada laikā ir uzsācis darba attiecības ar algu vismaz 1000 EUR pēc nodokļu nomaksas, turklāt, kā jau var nojaust, šī sistēma motivē arī pašus skolas vadītājus, tādēļ darba piedāvājumi bieži vien izskan jau pirms kursa pabeigšanas. “No tevis tiek prasīts tikai ierasties kursos, mācīties un izpildīt dotos mājasdarbus. Ja izpildi šos uzdevumus, tad arī darbs par solīto atalgojumu vismaz 1000 EUR pēc nodokļu nomaksas Tev tiek atrasts”, stāsta viens no skolas absolventiem. Tas gan nozīmē, ka skolā tiek uzņemti tikai cilvēki, kuri gatavi uzsākt darba gaitas uzreiz pēc vai jau studiju laikā, pilna laika darbā. Gadījumā, ja kursa laikā cilvēks saprot, ka tas tomēr nav viņam vai darbu pēc absolvēšanas neatrod, par kursiem viņš nemaksā neko. Tātad skola savu algu saņem tikai par veiksmīgi padarītu darbu.

Skolas vadītājs Sandris Artemjevs arī vēlas vērst jauniešu uzmanību uz faktu, ka programmētāju profesija ir mītiem apvīta un uzskats, ka jābūt eksakto priekšmetu pārzinātājam, lai veiksmīgi startētu kā programmētājs nav patiess – “Latvijā ir pietiekoši plašs un labi apmaksāts darba vietu piedāvājums programmētājiem, kuriem nav nepieciešamas padziļinātas tehniskās zināšanas un pietiek ar labu loģisko domāšanu un biznesa izpratni, lai labi darītu šo darbu, piemēram, lai uztaisītu lapu vai lietotni”, atzīst Sandris.

Kursi notiek Rīgā, Jūrmalas gatvē 76 un aizņem ~15-20 stundas nedēļā klātienē + mājas darbi. Pieteikties kursam, kuram apmācības sāksies jau augustā, iespējams līdz 31.jūlijam, taču jau drīzumā tiks organizēti vēl citi kursi, tādēļ skolas dibinātāji iedrošina pieteikties arī, ja interesējošais kursa uzsākšanas laiks nav augusts. Pieteikšanās iespējama aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit: https://codelex.io .

Papildu informācija: Kaiva Anna Upleja, “Codelex” pārstāve, e-pasts: kaiva.upleja@strategies.lv

Attēls no Pixabay

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit