BRĪDIS PIRMS LATVIJAS VALSTS

Pirmā saruna no cikla “Latvietis un viņa izvēle XX gadsimtā” Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Rīgā, 10. aprīlī plkst.18.00 notiks saruna par 1918. gada notikumiem pirms Latvijas Republikas dibināšanas. Sarunā piedalīsies vēsturnieks Artis Buks un filozofs Valters Zariņš. Diskusiju vadīs Andreja Upīša memoriālā muzeja krājuma glabātāja Ilze Andresone.

Diskusiju ciklu par neviennozīmīgi interpretējamajiem Latvijas XX gadsimta vēstures pagrieziena punktiem plānots uzsākt ar aptuveni stundu garu sarunu par 1918. gada notikumiem un dažādo sabiedrības grupu izvēlēm, kas sagatavo augsni Latvijas Republikas proklamēšanai. Sarunā piedalīsies vēsturnieks, portāla “Vēstures enciklopēdiskā vārdnīca (“vēsture.eu”)” izveidotājs un redaktors, daudzu populārzinātnisku rakstu autors Mg. hist. Artis Buks un filozofijas doktorants, ideoloģiju pētnieks Valters Zariņš.

Diskusiju moderēs A. Upīša memoriālā muzeja krājuma glabātāja, filozofijas doktorante Ilze Andresone. Sarunas dalībnieki skars retāk aplūkotus šī vēstures posma aspektus, analizēs dažādu etnisko un sociālo grupu pretrunīgās intereses. Ar saviem viedokļiem un jautājumiem sarunas noslēguma daļā būs aicināti iesaistīties arī apmeklētāji.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 10. aprīlis 18.00–19.30.
Ieejas maksa: 2 eiro

Vairāk informācijas: Ilze Andresone +371 67289767; +371 29254346; ilze.andresone@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Andreja Upīša muzeja rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos. Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit