Foto

Elektronikas dienā pulcējas rekordliels skaits elektronikas entuziastu

Pieprasījums pēc eksakto zinātņu pulciņiem pieaug un elektronika ir mūsu nākotne, tāpēc šobrīd apmācam 150 jaunus pulciņu vadītājus, kas elektronikas un robotikas zināšanas nodos tālāk bērniem un jauniešiem. Ļoti skaidri nākotnes vīziju piektajā Elektronikas dienā iezīmēja Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs.

Aizvien pieaugušā interese par elektroniku un robotiku vienuviet pulcēja rekordlielu elektronikas entuziastu skaitu – 250 bērnus un 50 skolotājus, kas ceturtdien mērojās spēkiem elektronikas konkursos un robotikas sacensībās Elektronikas dienā 2018. Šogad Elektronikas konkursos ‘‘Jaunais Elektroniķis 2018’’ piedalījās 140 jaunieši, kas, izmantojot gaismas diodes, mikroshēmas, rezistorus un kondensatorus, lodēja kuģa modelī integrējamu, elektronisku vadības shēmu. Vairāk par 100 dalībniekiem piedalījās arī MiniSumo un līnijsekotāju robotu sacensībās. Paralēli Rīgas Tehniskajā koledžā norisinājās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss “Elektroniķis 2018”.

Kamēr skolēni un jaunieši piedalījās konkursos un sacensībās, skolotājiem bija iespēja papildināt savas zināšanas dodoties ekskursijās uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)

Elektronikas dienas dalībnieki un apmeklētāji RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē varēja piedalīties interaktīvās, ar dabaszinātnēm saistītās radošajās darbnīcās kopā ar tehnoloģiju entuziastu Kristapu Skuteli. FIZMIX rādīja eksperimentus un stāstīja par fizikas un elektronikas kopsakarībām, BrainGames mudināja izkustināt smadzenes ar āķīgām prāta spēlēm, RTU elektronikas klubs demonstrēja savus izgudrojumus, Labratorium.lv iesaistīja bērnus dažādos eksperimentos un GoSation iepazīstināja ar virtuālās realitātes spēlēm. Klātesošajiem arī bija iespēja iepazīt latviešu jaunuzņēmuma «Gamechanger Audio» pieredzi, kā ideju pārvērst pelnošā biznesā. Viņu izstrādātais ģitāras pedālis PLUS Pedal jau izpelnījies vairāku pazīstamu mūziķu atzinību.

Elektronikas dienas 2018 laureāti

Konkursā ‘‘Jaunais Elektroniķis 2018’’, vecuma grupā līdz 14 gadiem:

1.vieta – Jelgavas 5.vidusskola, Ariels Mitjrnikovs un Danila Šipulins

2.vieta – Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs, Vlads Gugnevičš un Mareks Veilands 

3.vieta – Ogres bērnu un jauniešu centrs, Audris Odo Vītoliņš, Edvards Dilāns

 

Konkursā ‘‘Jaunais Elektroniķis 2018’’, vecuma grupā  no 15 gadu vecumam:

1.vieta – Pirmā programmēšanas skola ‘‘Robotika’’, Kristofers Barkāns, Daniels Alksnis

2.vieta – Liepājas bērnu un jauniešu centrs, Maksims Kotjuhs, Jānis Straume

3.vieta – Bērnu un jauniešu centrs ‘‘Rīgas skolēnu pils’’, Valters Šnē, Valters Neļķe

 

MiniSumo robotu sacensības:

1.vieta – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu bērnu un jauniešu centrs, Matīss Buks

2.vieta – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu bērnu un jauniešu centrs, Matīss Buks

3.vieta – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu bērnu un jauniešu centrs, Matīss Buks

 

Līnijrobotu ātrumsacensības:

1.vieta – Tehniskās jaunrades nams ‘‘Annas 2’’, Bruno Grebstelis

2.vieta – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu bērnu un jauniešu centrs, Iļja Martinovs

3.vieta – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu bērnu un jauniešu centrs, Lauris Šmeiksts

 

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss “Elektroniķis 2018”:

1.vieta –  Rīgas Tehniskā koledža, Francis Pogulis

2.vieta – Rīgas Tehniskā koledža, Eduards Rudzītis

3.vieta – Rīgas Tehniskā koledža, Lauris Kazlauskis

 

Elektronikas pulciņu darbu izstāde:

Inovācijas balva – RTU Inženierzinātņu vidusskola, Aleksejs Jekimovs, Alise Anna Stīpniece un Evelīna Valtere ar darbu ‘‘Balerīna’’

Skatītāju simpātija – Tehniskās jaunrades nams ‘‘Annas 2’’, Jēkabs Žagata ar darbu ‘‘Varavīksne’’

Video par pasākumu skatīt te.

Elektronikas dienu rīkoja Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, RTU Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes Studentu pašpārvaldi, Rīgas Tehnisko koledžu un Valsts Izglītības satura centru.

Pasākuma atbalstītāji:

“ADI Kartes”, “19 points”, “Baltic3D.eu”, “Erica Synths”, “Gamechanger audio”, “HansaMatrix”, “LEITC”, “Lemona Latvija”, “Lexel Fabrika”, “Regula Baltija”, “ROBO HUB”, “SAF Tehnika”, “VG Kvadra Pak”.

 

Pasākums īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

 

Vairāk informācijas: Krista Bulgakova, Projektu vadītāja,

PROSPERO Sabiedriskās attiecības

Hanzas iela 16, Rīga, LV-1045

E-pasts: krista@prospero.lv

Tālr.: 26479944

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit