Erasmus + projekta EDUGATE partneru tikšanās Rīgā

24. janvāra sniegotais rīts priecēja ne vien pašus Rīgas iedzīvotājus, bet arī vēl 12 ārvalstu viesus, kas no dažādām valstīm - Itālijas, Polijas, Zviedrijas, Čehijas un Slovēnijas jau rīta agrumā steidzās uz Rīgas Domi, kur norisinājās Erasmus + “EDUGATE – Multilingual teaching in early childhood education and care Project number: 2016-1-IT02-KA201-024294”  projekta partneru mītiņš.

Pasākumu atklāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis un iepazīstināja klātesošos ar plašajām izglītības iespējām Rīgā. Ar siltiem sveicieniem viesus uzņēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Starptautisko projektu koordinatore Ilze Spunde.  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes Pirmsskolu nodaļas vadītājas Ivetas Naglas veidotā prezentācija iepazīstināja ar situāciju Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs. Latviešu valodas aģentūras pārstāve Ērika Pičukāne dalījās pieredzē ar izstrādātajām bilingvālās mācīšanās metodikām.

Tālākā pasākuma gaitā uzstājās Dr. Frančeska Foppolo no Milānas universitātes, kura prezentēja programmas 3 gadu gaitā izstrādātos didaktiskos materiālus. Tad tika dots īss ieskats didaktisko materiālu izplatīšanas plānos Latvijā, ar ko arī noslēdzās tikšanās teorētiskā daļa. Dienas otrajā daļā dalībniekus (kopā 25 cilvēkus) uzņēma Rīgas  239. pirmsskolas izglītības iestāde. Praktiski iepazinām, kā mazākumtautību bērni apgūst latviešu valodu. Liels atbalsts šajā procesā, protams, ir interaktīvās tāfeles un Latviešu valodas aģentūras izstrādātas mācību programmas.

Apmeklējot Rīgas 221. pirmsskolas izglītības iestādi projekta dalībnieki iepazinās ar grupu vizuālo noformējumu un bērnu darbu izstādi, kura tapusi, iedvesmojoties no mītiņiem Čehijā un Itālijā. Vizuāli krāšņu priekšnesumu sniedza grupa “Pīlādzīši”, demonstrējot populārās Renāra Kaupera dziesmas ’’Joka pēc alfabēts” latviešu un angļu versiju iestudējumus. Dziesmas tika papildinātas ar tēlainām kustībām un horeogrāfiju, par ko viesi bija sajūsmā! Katrs viesis dāvānā saņēma arī bērnu pagatavotu suvenīru - auseklīti, kā arī baudīja iespēju degustēt iestādes sadarbības partneru “Rāmkalnu” sagādātus gardumus, ar ko laipni cienāja pirmsskolas vadītāja Inga Korule.

Brīvajā laikā daudzi viesi izmantoja lielisko iespēju projektu koordinatores Ilzes Spundes brīnišķīgajam piedāvājumam - izzinošai ekskursijai pa Vecrīgu, pēc kuras visi atkal tikās mierīgā vakara izskaņā Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā.

25. janvārī mītiņa dalībniekus viesmīlīgi uzņēma Rīgas 213. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Liene Jurgenberga ar savu kolektīvu, sniedzot ne vien brīnišķīgu prezentāciju, bet arī izrādot iestādi un ļaujot priecāties par Rīgas pirmsskolu skolotāju radošumu. Iestādes bērni dāvināja katras dalībvalsts delegācijai etnogrāfiskā stilā veidotu pašgatavotu puzuru visu septiņu valstu karogu krāsās.

Bērni viesus izklaidēja ar latviešu tautas dejām un īsu dramatizācijas rotaļu angļu valodā. Tad sekoja arī praktiska sadarbība starp dalībvalstīm, jo  tika apspriestas arī programmas turpinājuma aktivitātes un organizatoriskie jautājumi. Piacenzas pašvaldības pārstāvji informēja visus par programmas attīstības fāzi. Partneri vienojās arī par turpmākajiem darbiem komandās un skype konferencēm pavasarī.

Programmas noslēgumā dalībniekus gaidīja ļoti īpašā vietā Vecāķos pie jūras,  bet tā vien likās, ka vairāk par gaidāmajām pusdienām viesus priecēja ziemīgā jūra, kas ne vienam vien bija pirmreizēja un neaizmirstama pieredze un piedzīvojums! Smaidi vēl ilgi rotāja viesu sejas.

Tikšanās Rīgā tika novērtēta ļoti pozitīvi, jo tā uzlaboja viesu priekšstatus par Rīgu un par izglītības sistēmu Latvijā kopumā. Praktiskās vizītes pirmsskolas izglītības iestādēs ļāva gūt daudzpusīgu priekšstatu un pārliecību, ka mūsu pedagogu radošums, viesmīlība un darba spējas ir apbrīnas vērtas. Viesošanās Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs sekmēja viesiem daudz noderīgu ideju rašanos izmantošanai turpmākā pedagoģiskā darbībā.

P. S. Vislabākais kompliments mūsu mīļajai Rīgai, ir tas, ka jau pēc ierašanās Milānas universitātes pārstāve zvanījusi savai ģimenei uz mājām Itālijā un teikusi, ka viņiem tas noteikti ir jāredz, lai visu atstāj un lido šurp! Jau nākamajā dienā viņas ģimene bija klāt! Un tā mājup jau lidoja vēl vairāk sajūsminātu viesu.

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit