Iesniedz savu radošu darbu konkursā “Our cities – yesterday, today and tomorrow”

PIETEIKŠANĀS TERMIŅŠ PAGARINĀTS LĪDZ 8. AUGUSTA 23.59!

Vai esi jaunietis vecumā no 16 līdz 26 gadiem? Vai redzi, kā Tava pilsēta var kļūst par iedvesmu citām? Varbūt redzi, kā tā būtu jāuzlabo? Vai varbūt vienmēr esi sapņojusi/sapņojis aizceļot uz kādu mūsdienu Hanzas savienības pilsētām?

Aicinām jauniešus (16-26 g.) līdz 1. augustam (ieskaitot) iesniegt radošo darbu par tēmu “Our cities – yesterday, today and tomorrow” youthHansa programmā!

Rīga šogad veido 41. Starptautiskās Hanzas dienas, kuru nozīmīga daļa ir arī jaunatnes programma youthHansa. Šīs aktivitāšu programmas mērķis ir radīt jauniešiem iespēju apgūt ko jaunu, iepazīt jauniešus no citām pilsētām, uzzināt vairāk par vēsturi un šī gada youthHansa ļoti aktuālām tēmām (klimats, ūdeņi, pilsētas, starptautiskā sadarbība un jauniešu iesaiste), kā arī izpaust pašiem savas idejas pilsētu attīstībai. Ņemot vērā šī laika izaicinājumus, aktivitātes tiek organizētas tiešsaistē, tajā pašā laikā tādējādi radot iespēju vairāk jauniešiem iepazīties, dalīties idejās, pievienoties aktivitātēm

Līdztekus Instagram aktivitātēm (@youthhansa_riga), diskusijām, darbnīcām, interaktīvajai pilsētas spēlei un citām aktivitātēm šajā programmā norisinās arī radošo darbu konkurss “Our cities – yesterday, today and tomorrow”, kurā jaunieši tiek aicināti aktīvi piedalīties un izpaust savas idejas, reflektēt par pilsētu vēsturi un attīstību, iztēloties pilsētu pagātni un nākotni. Jaunieši tiek aicināti izvēlēties vienu no mūsdienu Hanzas savienības pilsētām (hanse.org/en/hanseatic-cities/), izvēlēties formātu (esejas, video, plakāti) un sniegt savu viedokli:

  • pievēršot uzmanību šī gada tēmām – klimats, ūdeņi, starptautiskā sadarbība,
  • reflektējot par tādiem jautājumiem kā “Kā Tu iztēlojies šīs pilsētas nākotni?”, “Ko mēs varam mācīties no tās pagātnes?”, “Ko citi var mācīties no šīs pilsētas?”, “Kā šī pilsēta ir citādāka pašlaik, salīdzinot ar Hanzas savienības laikiem?” u.c. Jautājumi paredzēti iedvesmai, jaunieši droši  var izpaust viedokli arī citos jautājumos, domājot par šo pilsētu “vakardienu”, “šodienu” un “rītdienu”.

Darbu formāti: esejas (600-800 vārdi), video (2-3 min), plakāts (A3).

Valoda: angļu

Katrā no formātiem 1., 2. un 3. vietas laureāti saņems lieliskas balvas – ceļošanai un ikdienai noderīgas, foršas preces no ilgtspējīgām organizācijām mūsdienu Hanzas savienības pilsētās.

Vairāk par konkursu lasāms šeit: ej.uz/youthhansa_competition.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar youthHansa 2021 aktivitāšu koordinatori Brigitu Medni, youthhansa2021@posteo.net.