Jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkursa ietvaros projekts “Debašu mentoru kapacitātes celšana”

Š.g. 5. un 6.janvārī norisinājās Latvijas Debašu asociācijas “QUO Tu domā?” apmācības debašu organizācijas aktīvistiem un jaunajiem debatētājiem projekta “Debašu mentoru kapacitātes celšana” ietvaros, kas rīkots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu Jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkursa ietvaros.

Šo divu dienu laikā aktīvisti - debatētāji apguva komunikācijas, grupu dinamikas un vadīšanas, konfliktu risināšanas un publiskā tēla veidošanas prasmes. Apmācību mērķis - stiprinot katra individuālā aktīvista zināšanas, veicināt organizācijas ilgtspēju un efektivitāti.

Pieredzējušu lektoru vadībā, jauniešiem tika sniegta iespēja pilnveidot savas individuālās komunikācijas prasmes, mācoties gan par lietišķo etiķeti, formālo un neformālo komunikāciju, sava tēla veiksmīgu veidošanu, gan arī stiprinot savas zināšanas par grupu dinamiku, vadīšanu, konfliktsituāciju risināšanu un vispārēju savstarpējo sadarbību. Tāpat arī pieredzējušu debatētāju nodarbībās apmācību dalībniekiem bija iespēja ne tikai pilnveidot savas debašu prasmes, bet arī mācīties, kā reaģēt un atrisināt sarežģītas situācijas apmācībās dažādām vecuma grupām, kādās nereti nonāk paši lektori. Savukārt, piedaloties Latvijas Debašu asociācijas valdes pārstāvju lekcijās, jauniešiem bija iespēja uzzināt par to, kas ir nevalstiskais sektors, kā tajā efektīvi īstenot savas idejas un ambīcijas, primāri uzmanību vēršot uz jauniešu iespējām veicināt debašu kustību Latvijā.

Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā?” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt kritisko domāšanu, kvalitatīvu ārpus skolas izglītību un loģisku argumentāciju visās sabiedrības dzīves jomās. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet organizācijas mājaslapu – www.quotudoma.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit