Foto

Koncerti, kino vakars un izstādes muzeju naktī Ojāra Vācieša muzejā

14. maijā no plkst. 17.00 līdz 24.00 Ojāra Vācieša muzejs aicina uz ikgadējo Muzeju nakti Ojāra Vācieša muzejā un dārzā. Šogad programmā paredzēti gan īpaši koncerti ģimenēm un bērniem, gan apmeklētāju iemīļotais kino vakars, nakts sadziedāšanās un vairākas jaunas izstādes.

Ojāra Vācieša muzeja Muzeju nakts devīze šogad ir “Satikšanās”. Pēc diviem pandēmijas gadiem, kad tikšanās muzejā nenoritēja ierastajā Muzeju nakts burvībā, apmeklētāji šogad aicināti baudīt koncertus un kino vakaru, aplūkot muzeja ekspozīciju un vairākas jaunas izstādes, kā arī gūt iedvesmu, lasot Ojāra Vācieša dzeju viņa mājā, iemīļotā Māras ezera un Arkādijas parka tuvumā.

Plkst. 17.00 muzejā dārzā noritēs literārs koncerts visai ģimenei “Astoņu kustoņu svētki”, kurā piedalīsies bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un Knauķi” (vadītājas Jonita Štoma un Sanita Sējāne), skanēs Ojāra Vācieša bērnu dzeja, un plkst. 18.15 muzejā dārzā varēs spēlēties, blēņoties un iet rotaļās kopā ar folkloristi Ilgu Reiznieci.

No plkst. 19.00 līdz 23.00 varēs baudīt kino vakaru, kurā tiks rādītas filmas par un ar Ojāru Vācieti – filma “Ceturtā dimensija”, (1977, rež. L. Žurgina) “Visāda garuma stundas” (2013, rež. M. Balode), dokumentālā filma “Daugavas leģenda”, (1966, rež. L. Gaigals) – filmā iemūžināts Staburags pirms tā appludināšanas un tās scenārija autors ir O. Vācietis, kā arī citas.

Plkst. 23.00 sāksies apmeklētāju iemīļotas nakts koncerts muzeja dārzā. Šogad uzstāsies dziesminieki Uldis Kākulis un Dinārs Gulbis, kurš muzicēs kopā ar Daini Micheli. Dziesminieku izpildījumā skanēs dziesmas ar latviešu autoru dzeju.

Visa vakara garumā līdz plkst. 24.00 muzeja apmeklētāji varēs aplūkot divas jaunas izstādes. Viena no tām ir muzeja speciālista Mārtiņa Bērziņa ekspresizstāde “Melnais un baltais”, kas stāsta par dažādām melnbaltām lietām muzeja krājumā – šaha galdiņu, klavieru taustiņiem un citām melnbaltām vai simboliski melnbaltām lietām, kas ļauj no netradicionāla skatupunkta paraudzīties uz dzejnieku O. Vācieti. Savukārt Robinsona zālē būs aplūkojama Gunāra Janaiša fotogrāfiju izstāde “Nekā tāda”, kuru veidojusi muzeja vadītāja Ieva Ķīse sadarbībā ar Gunāru Janaiti. Tā vēsta par G. Janaiša un O. Vācieša kopīgo laiku un kļuvusi par pēdējo izstādi, kuras veidošanā piedalījies pats fotomākslinieks.

Tāpat būs atvērta arī muzeja ekspozīcija – Ojāra Vācieša un viņa sievas Ludmilas Azarovas dzīvesvieta. Memoriālās muzeja istabas stāsta par dzejnieka dzīves kārtību, grāmatu mīlestību un aizraušanos ar kolekcionēšanu. Pagājušajā gadā atklātā pastāvīgā izstāde “Starp dzejoļiem” papildina muzeja ekspozīciju un vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu.

““…tu nāc / atdzīvināt manu pļavu / Un pati tajā pļavā uzziedēt”, dzejolī “Maijs” aicina Ojārs Vācietis. Un mēs labi saprotam un jūtam, ka cilvēka satikšanās ar otru ir enerģijas apmaiņa, dzīves momentu uzplaiksnījums, līdzīgi tam, kā uzplaukst zieds, kas maija partitūrā ir dzīvības apliecinātājs,” raksturojot Muzeju nakts ieceri un atmosfēru stāsta muzeja speciāliste Dace Micāne-Zālīte.

Ieeja muzejā un pasākumos bez maksas.

Pasākums tapis sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru.

Vairāk informācijas: Ojāra Vācieša muzejs, tālr. +371 67619905, +371 67614015; e-pasts: vacietis@memorialiemuzeji.lv.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit