Foto

Krāšņajā starptautiskajā festivālā «Summer ArtSymphony» piedalīsies viesi no pasaules valstīm

Starptautiskais vokālais bērnu un jauniešu festivāls «Riga Symphony» vairākus gadus ir veiksmīgi organizējis bērnu un jauniešu vokālās mūzikas festivālu, katru gadu Rīgā pulcējot vairākus simtus talantīgus un jaunus izpildītājus, producentus, vokālos pedagogus un jau atzītus mūzikas meistarus.

Arī 2022. gadā festivāls turpina savu darbību, rīkojot projektu «Summer ArtSymphony», kas norisināsies no 3. līdz 5. jūnijam. Šogad tas tiks veltīts Starptautiskajai Bērnu aizsardzības dienai un karā cietušo Ukrainas bērnu atbalstam.

Šogad festivālā piedalīsies viesi no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Šveices, Grieķijas, Kazahstāna, Armēnijas, Gruzijas, Polijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Lielbritānijas, Vācijas, Maķedonijas, Bulgārijas, Serbijas, Maltas, Izraēlas, Beļģijas, un vēl citām valstīm. Kā allaž, festivāla dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kurā piedalīsies savas jomas profesionāļi.

«Mēs nevaram ignorēt faktu, ka Krievijas militārās agresijas rezultātā jau ir gājuši bojā teju 300 ukraiņu bērni un ļoti daudzi ir smagi gāja bojā ap 250 ukraiņu bērni un vairāk nekā 500 tikuši ievainoti. Tādēļ festivāla gaitā plānoti pasākumi, kas veltīti šai problēmai un kuru laikā izrādīsim solidaritāti, simpātijas un vienotību starp Latvijas, Ukrainas un citu valstu bērniem,» saka festivāla direktore un rīkotāja Jeļena Švilpe.

3. jūnijā plkst.18.00 festivāls tiks atklāts Vērmanes dārzā ar labdarības koncertu «Symphony of Hearts» («Siržu simfonija»), kurā visu valstu dalībnieki izpildīs dziesmas ukraiņu valodā.

4. jūnijā plkst.10.00 VEF Kultūras pilī norisināsies tradicionālais jauno izpildītāju konkurss, kā arī būs skatāma krāšņa Ukrainas vainagu parāde, bet plkst.19.00 sāksies apbalvošanas ceremonija un svētku Galā koncerts, uz kuru īpaši tiks aicinātas tās ukraiņu ģimenes, kas pašreiz apmetušās Latvijā. Tiks pasniegta festivāla «Grand Prix», uzstāsies galvenie balvas pretendenti un žūrijas dalībnieki; tiks nosaukts komponistes Jeļenas Lorēnas Švilpes balvas «Birth of Song» ieguvējs, balvas «ROOTS of Talent» ieguvējs, kā arī «Summer ArtSymphony 2022» titula «Diamond voice» ieguvējs nominācijā «Best of the best».

5. jūnijā paredzētas meistarklases festivāla dalībniekiem, kā arī ikviens plkst.13.00 tiek aicināts uz koncertu «Summer Symphony Lido» (Krasta ielā 76).

Visi festivāla koncerti tiks translēti festivāla «Riga Symphony» sociālā tīklā «Facebook» lapā un oficiālajā «YouTube» kanālā.

Vairāk informācijas: Jeļena Švilpe, Starptautiskā festivāla «Riga Symphony» prezidente. E-pasts: rigasymphony@gmail.com

Galerijas