Foto

Latvijas Universitātē turpinās studentu uzņemšana

Nekas vēl nav nokavēts! No šīs nedēļas līdz pat augusta beigām turpinās pieteikšanās studijām Latvijas Universitātē (LU) gan pamatstudiju, gan augstākā līmeņa studiju programmās, turklāt ir pieejamas gan budžeta, gan maksas studiju vietas.

Pieteikties studijām šobrīd vēl iespējams 12 LU fakultātēs un astoņās reģionālajās filiālēs. Fakultātēs uzņemšana turpinās teju 40 bakalaura studiju programmās un 45 augstākā līmeņa studiju programmās. Budžeta vietas pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās pieejamas Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Teoloģijas fakultātē, Ķīmijas fakultātē un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, kā arī budžeta vietas pieejamas maģistra studiju programmā “Datorzinātnes”.

Tāpat uzņemšana turpinās arī LU filiālēs reģionos. “Filiāles šogad pirmo reizi piedalījās vienotajā uzņemšanā, un tas bija jaunums. Tā kā dati par iepriekšējiem gadiem liecina, ka lielākais studētgribētāju skaits filiālēs piesakās tieši augusta mēnesī, tad jūlija sākumā filiālēs saņemtais pieteikumu skaits – 154 – nebija pārsteigums, jo novados dzīva ir “vēsturiskā atmiņa” un informācija bieži tiek nodota nepastarpināti – absolvents to nodod nākamajam studentam, un varbūt ne visi seko drukātajām reklāmām,” skaidro LU Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis.

Viņš aicina studētgribētājus rūpīgi izpētīt pieejamo informāciju un atcerēties, ka, lai kļūtu par studentu, ir jāizpilda trīs soļi - studijām jāpiesakās, studijām jāreģistrējas un jāslēdz studiju līgums. Tāpat J. Saulītis atgādina, ka LU studiju programmās darbojas rotācijas princips – katru gadu notiek studiju sekmju izvērtēšana un budžeta vietas tiek labākajiem studentiem. Līdz ar to, iestājoties maksas studiju vietā un studējot ar labām sekmēm, studentam turpmākajos gados ir iespējas studijas turpināt budžeta vietā.

Aicinām izpētīt pieejamās studiju vietas un pieteikšanās kārtību:

  • Informācija par vietām fakultāšu bakalaura studiju programmās pieejama šeit.
  • Informācija par vietām fakultāšu maģistra studiju programmās pieejama šeit.
  • Informācija par studiju vietām LU filiālēs pieejama šeit.

Dokumentu iesniegšana papildu uzņemšanā ir decentralizēta. Tas nozīmē, ka informācija par pieteikšanos un iestājeksāmenu kārtošanas laikiem katrai fakultātei atšķiras. Reflektantiem, kuri jau iepriekš vienotajā uzņemšanā pieteikušies studijām, papilduzņemšanā nav jāmaksā reģistrācijas maksa, vien jāuzrāda pieteikuma apliecinājums no informatīvās sistēmas.

Vienotā uzņemšana Latvijas augstskolās noslēdzās 20. jūlijā. Pēc tās LU studiju programmās reģistrējušies 3613 studētgribētāji – 2501 pamatstudiju programmās un 1112 augstākā līmeņa studiju programmās. J. Saulītis uzsver, ka uzņemšana bijusi veiksmīga: “Ja raugās uz LU uzņemšanas rezultātiem, tad tie ir labāki nekā kopējie vienotās uzņemšanas rezultāti – citur studiju vietas ieguvuši par 2% vairāk studētgribētāju, bet mums tie ir par 7% vairāk.”

Informāciju sagatavoja: Aija Pakalna, konsultante

Latvijas Universitātes
Komunikācijas un Inovāciju departaments
E-pasts: aija.pakalna@lu.lv, info@lu.lv, www.lu.lv

 

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 140 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit