Mācību gada noslēguma seminārs Kurzemes rajona izglītības iestāžu vadītāju vietniekiem un metodiķiem

Mācību gada noslēguma seminārs Kurzemes rajona izglītības iestāžu vadītāju vietniekiem un metodiķiem

5. jūnijā Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē  pašvaldības konsultatīvajā centrā “Madariņa”, Zaļajā klasē, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, pulcējās Rīgas pilsētas Kurzemes rajona pirmsskolu izglītības iestāžu vadītāju vietnieces un metodiķes, lai izvērtētu paveikto  šajā mācību gadā, it īpaši, lai dalītos pieredzē Covid-19 pandēmijas izraisītajos apstākļos.

Ārkārtas situācijā katras pirmsskolas izglītības iestādes saime ir veikusi savu ceļu,  lai  radoši organizētu gan darbu dežūrgrupās  klātienē, gan  attālinātu bērnu mācīšanu un mācīšanos.  It īpaši šajā laikā ir nepieciešama dalīšanās pieredzē, kā organizēt pedagoģisko procesu.

 Uzskatām, ka jebkura iegūtā pieredze ir mūsu profesionālā izaugsme. Mēs nevaram iedomāties lielāku izaicinājumu vai vēl aizraujošāku ceļojumu kā palīdzēt  bērnam apgūt mācīšanās pieredzi, kas  viņiem dotu iespēju maksimāli realizēties, lai veiksmīgi, laimīgi dzīvotu 21. gadsimtā. Mums jāmācās no visām zināšanām, ko esam guvuši. Mēs varam darīt labāk, izmantojot daudzveidīgus resursus, mācīšanas un mācīšanās metodes un paņēmienus nekā darām pašreiz.

Jo vairāk veiksmīgas pieredzes mēs atklāsim, jo ar vairāk idejām, radošiem  risinājumiem mēs varam dalīties un viens otru iedvesmot.

 Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” pašvaldības Konsultatīvais centrs aktīvi sekoja līdzi aktualitātēm valstī.

Izglītības psihologi Anete Porozova un Inga Supe, strādājot attālināti, regulāri apkopoja informatīvus materiālus, kas bērniem uzskatāmi un saprotami skaidroja notiekošo par ārkārtējās situācijas norisi valstī. Viņas arī apkopoja informāciju par efektīvākajām stresa, trauksmes mazināšanas metodēm, izstrādāja informatīvus materiālus par laika pavadīšanu pie datora, disciplinēšanas un regulācijas tēmām.

Psihologu sagatavotajiem materiāliem tika pievienoti dažādi ieteikumi, video materiāli, elektroniskās saites, kā organizēt pedagoģisko procesu pirmsskolā un ģimenē. Materiāli tika izsūtīti  visām Rīgas Kurzemes rajona pirmsskolas izglītības iestādēm.

Konsultatīvā centrs aicināja iestādes dalīties pieredzē - “# paliecmājās” Mani profesionālie izaicinājumi!

5. jūnijā  iestādes dalījās pieredzē ar  neparastiem stāstiem,  demonstrēja materiālus par kādu no izvēlētajām tēmām:

1. Pirmsskolas pedagoģiskais process attālināti vai dežūrgrupā - kā to organizēja, interesantākie materiāli, atgriezeniskas saites, vecāku atsauksmes utt.

2. Manas ģimenes ikdiena - kā darbinieki palīdzēja saviem bērniem mācīties, pastaigājās svaigā gaisā, sportoja, baudīja kultūru, organizēja virtuālās ballītes vai ģimenes muzicēšanu utt.

3. Mani un ģimenes locekļu hobiji, kas mazināja spriedzi un stresu - foto mirkļi, izšūšana, adīšana, ceļojumu plānošana, neparastu ēdienu receptes, dzejoļu sacerēšana, mana izaugsme utt.

Lai novērtētu Konsultatīvā centra izstrādāto materiālu lietderību, sadarbību ar iestādēm un būtu atgriezeniskā saite, klātesošie atbildēja uz psihologu sagatavotās anketas jautājumiem.

Visām pirmsskolu saimēm vasarā saglabāt saskaņu, radošu un možu  garu!

Pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” pašvaldības konsultatīvā centra struktūrvienības vadītāja Ārija Ansberga

Pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” vadītājas vietniece Ilze Kronīte

Galerijas