Foto

Miķeļdienas aktivitātes Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē

Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē, kopā ar bērniem no Ukrainas, nosvinēta Miķeļdiena. Pasākums notika sabiedrības integrācijas projekta “Mūsu labie darbi” ietvaros.

Projekta mērķis ir sekmēt iestādes vecāko un sagatavošanas grupu audzēkņu pilsonisko aktivitāti, realizējot pašu piedāvātas idejas apkārtējās vides iekārtošanā, kā arī atbalsta sniegšanā vienaudžiem bērnudārzā un bērniem no Ukrainas. Projekta realizācijas gaitā tika plānots veicināt bērnos izpratni par kopējām valstiskām vērtībām, iepazīstot tradīcijas un svinot Latvijas valstij nozīmīgus svētkus.

Septembra vidū bērnudārzā tika rīkota “Labo darbu nedēļa”, kuras laikā bērni uzkopa savus rotaļlaukumus, grāba lapas un palīdzēja veikt sīkus ikdienas darbus grupās. Dažādu apkārtnes uzkopšanas darbu veikšanai liels atbalsts bija par projekta līdzekļiem iegādātie darbarīki – slotas, grābekļi, lāpstas un ķerras.

“Taurenīšu” grupas bērni rīkoja akciju: tās rotaļlietas, no kurām paši bija jau izauguši, uzdāvināja iestādes jaunākajiem bērniem.

Viena no bērnu piedāvātajām idejām bija iepriecināt ukraiņu bērnus, uzdāvinot pašu gatavotu sveci. Nedēļas laikā grupās tika atvērtas sveču liešanas un dekorēšanas darbnīcas. Pamatiemaņas tika apgūtas jau pavasarī, kad iestādē viesojās SIA “Sveču darbnīca” pārstāvji un novadīja nodarbības vecāko grupu bērniem un skolotājām.

Miķeļdienas aktivitātes sākās no rīta: mūzikas nodarbību laikā un grupās bērni šķiroja pupiņas un zirņus, centās atpazīt pēc garšas dažādus augļus un dārzeņus, no dabas materiāliem veidoja jumja zīmi. Iestādes teritorijā tika izstādītas bērnu un viņu vecāku gatavotas rudens kompozīcijas.

Pēcpusdienā ciemos ieradās ukraiņu bērni no Rīgas pirmssakolas izglītības iestādes “Zilbīte” – daži tikai nesen, kopā ar ģimenēm bēgot no kara, ieradušies Latvijā. Latviešu tautas mūzika, kopējas dejas, muzicēšana kaut uz brīdi šiem bērniem ļāva aizmirst pārdzīvoto. Katrs, kurš bija ieradies, saņēma dāvanu – mūsu bērnu izlietu un marmorētu sveci un starta kapitālu Miķeļdienas tirdziņam – dažas pogas. Pasākumā ciemojās arī Rīgas domes Sabiedrības integrācijas projektu vadītāja Irina Vasiļjeva, un kā viņa atzina – tieši tirgošanās bija ļoti aizraujoša.

Svētkus svin un dažādas aktivitātes rīko katra izglītības iestāde, taču tieši dalība projektos ir ļāvusi pilnveidot pasākumu saturu un apgūt jaunas prasmes, jo ir iespēja iegādāties visu nepieciešamo materiālu, algot lektorus un pasniedzējus, vienmēr padomāt par jaukiem pārsteigumiem bērniem. Un ja tas tiek apvienots ar veiksmīgi izvirzītiem un tālredzīgiem audzināšanas mērķiem, rezultātā nonākam uz tā izglītības ceļa, kas bērnu ved pretī empātiska un pilsoniski aktīva sabiedrības locekļa izaugsmei.

Vita Kaļva – par projekta aktivitāšu organizēšanu atbildīgā persona.

Projekta aktivitātes finansē no Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas līdzekļiem.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit