Foto

Norisinājusies trešā Rīgas skolēnu pašpārvalžu konference

5. decembrī Rīgas skolu aktīvākie skolēni un izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji – kopumā 150 dalībnieki tikās skolēnu pašpārvalžu konferencē “Pašpārvalde skolā - pieredze un iespējas”,
lai savstarpēji dalītos ar skolēnu pašpārvalžu darbības labās prakses piemēriem, pētītu kā pašpārvaldēm veiksmīgāk iesaistīties lēmumu pieņemšanā, veidotu un stiprinātu izpratni par pašpārvalžu lomu skolās un pašvaldībā, kā arī identificētu pašpārvaldēm un izglītības iestādēm nepieciešamos atbalsta instrumentus.

Konferenci atklāja Dmitrijs Zverevs – Rīgas Domes Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs ar atskatu par paveikto kopš iepriekšējās konferences.

Pirmajā konferences daļā pasākuma dalībniekiem bija iespēja dzirdēt iedvesmas runātāju Vitu Brakovsku ar lekciju “Kā uzdrīkstēties domāt un darīt citādāk” un iesaistīties interaktīvā paneļdiskusijā “Skolēnu pašpārvaldes loma lēmumu pieņemšanā - šodienas pieredze un rītdienas iespējas”, kurā piedalījās Laura Katrīna Baumane  - Rīgas Skolēnu domes prezidente, Alma Brinkmane – Izglītības un zinātnes minitrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta eksperte, Rūdolfs Golubovs - Ziemeļvalstu ģimnāzijas pašpārvaldes pārstāvis, Ernests Sviklis - Rīgas 64. vidusskolas direktors un Dmitrijs Zverevs.

Konferences otrajā daļā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties kādā no piecām darba grupām, risinot aktuālos jautājumus par pašpārvaldes sadarbību ar skolas administrāciju, nepieciešamo atbalstu pašpārvalžu līderiem komandas vadīšanā, pašpārvalžu sadarbības iespējām un izaicinājumiem, pašpārvalžu iesaisti skolā lēmumu pieņemšanā, kā arī atsevišķā grupā bija iespēja satikties pašpārvalžu konsultantiem un skolu administrācijai pieredzes apmaiņas diskusijā.

Darba grupās sniegtā informācija tiks izmantota 2019. – 2023. gada Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu attīstības plāna veidošanai.

Konfereces noslēgumā pasākuma apmeklētāji tika iepazīstināti ar iespēju pieteikties UWC (United World Colleges) starptautiska izglītības kustības stipendijai  un tikās ar Gustavu Upmani - jauniešu platformas “Visas iespējas” veidotāju.

Konferenci organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

Papildinformāciju par pašpārvaldēm pieejamo atbalstu un aktualitātēm var saņemt, rakstot uz  e-pastu: aivina@edu.riga.lv.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit