Foto

NOVEMBRA MĒNESIS – PATRIOTISKĀS AUDZINĀŠANAS MĒNESIS

Tradicionāli novembra mēnesis Rīgas 264.pirmsskolas izglītības iestādē "Zelta atslēdziņa" tika veltīts patriotiskai un pilsoniskai audzināšanai. Visa mēneša garumā tika veidots interaktīvs izglītojošo pasākumu bloks veltīts Latvijas valsts dibināšanas 101.gadadienai: "Mana Dzimtene - mana Latvija!" Patriotisms ir emocionāla attieksme, un to nevar iemācīt, tā var rasties pozitīva pārdzīvojuma un reālas darbības rezultātā. 

Gaidot Latvijas 101.dzimšanas dienu, interaktīvi apceļojām Latvijas skaistākās vietas, pētījām tautas receptes, izzinājām latvju zīmes un to nozīmi.  Lai veicinātu bērnu interesi par latviešu tautas tradīcijām un latvisko mantojumu, katrā grupā skolotājas ar bērniem veidoja tautas tērpus  pašu gatavotām lellēm. Salīdzinot paraugus, kā īstā daiļrades ražošanas procesā tapa autentiski tērpi - latvju zēna un  latvju meitas tautas tērps. Lelles sanāca tik skaistas un īstas, ka skolotāju rosināti, bērni tām deva arī latviskus vārdus, tādus kā Mārtiņš, Marta, Laima, Austris un citus.

Skolotājas, aizraujoties ar patriotiskajām audzināšanas idejām, kopā ar bērniem nonāca pie domas, ka atbilstoši kompetenču izglītības pamatnostadnēm ar saukli "DOMĀT, DARĪT, ZINĀT", katrai lellei ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments. Un nevar aprakstīt bērnu emocijas, kad, ar pirmsskolas vadītājas apstiprinošu zīmogu, deklarējām katras grupas tautas zēnu un tautas meitu mūsu pirmsskolas adresē: Imantas 18.līnija 1, Rīga, LV - 1029.

Pētot tautas tērpu rakstus, bērni tajos atklāja latvju zīmes. Iepazīstot zīmes un to nozīmi, katrā pirmsskolas grupā, gaidot Latvijas 101.dzimsanas dienu, tapa gardas un latviskas tortes. Mēs ticam, ka kaut reizi pagatavojot tādas lelles un torti, bērnu patriotisma dzirkstelīte tiks iedegta. Un kā novērojām, dekorējot torti valsts karoga krāsās, pat vismazāko bērnu pašapziņa un nostāja mainījās acīmredzami!  Saules mūžu mūsu mīļajai Latvijai!

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit