Pirmais izlaidums RTU un Latvijas Kultūras akadēmijas programmai «Radošās industrijas»

25. jūnijā  diplomus saņems pirmie divdesmit astoņi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) kopējās bakalaura studiju programmas «Radošās industrijas» absolventi. Daudzi no absolventiem jau aktīvi darbojas radošo industriju jomā, un zināšanas viņi varēs papildināt jaunveidojamajā kopējā maģistrantūras programmā «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments».

Pabeidzot bakalaura programmu, absolventi iegūst dubulto – LKA un RTU – diplomu. Viņi ir sagatavoti radošo industriju uzņēmēji, kuri ir uzkrājuši pamatīgas zināšanas kultūrā un mākslās, ko nodrošināja LKA, kā arī izprot uzņēmējdarbības procesus un likumsakarības, orientējās biznesā un jaunākās tehnoloģijas, ko apguvuši RTU.

Programmā īpaša uzmanība pievērsta radošās uzņēmējdarbības specifikai un jaunuzņēmumiem, sekmēta jaunrades procesu izpratne, tāpēc absolventi spēj saskatīt uzņēmējdarbības potenciālu kultūras un radošajā sektorā un var paši kļūt par inovāciju radītājiem.

«Lielākais programmas izaicinājums, sasniegums un ieguvums studentiem ir divu ļoti atšķirīgu augstskolu sadarbība. Trīs studiju gadi viņiem bijuši intensīvi, apgūstot gan eksaktus, gan radošus kursus, kas ir radošo industriju pamatā. Mācoties divās augstskolās, ir iespēja būt divās vidēs, piedzīvot divas dažādas augstskolu kultūras, kas studiju procesu padara daudz dinamiskāku un vienlaikus trenē arī pielāgošanās un iekļaušanās prasmes,» saka programmas direktore no LKA Agnese Hermane.

Absolventi novērtē, ka iegūtā izglītība ļauj izvēlēties visdažādākos profesionālos piepildījumus. «Šīs ir akadēmiskās studijas, tādēļ pēc absolvēšanas netiek iedegta viena vienīgā «bākuguns», kas izgaismo konkrētu ejamo ceļu, bet drīzāk tiek iedots ceļvedis, kas ļauj izvēlēties ārkārtīgi dažādus tālākos maršrutus, kuriem, visticamāk, vajadzēs slīpēt prasmes un iegūt specifiskas papildu zināšanas. Tiem, kurus nebaida šāda atvērtība dzīves, karjeras un pasaules iespējām, programma būs laba izvēle,» saka absolvente Aiva Streļča, uzsverot, ka no studijām saņemt var tik, cik students ir gatavs iegūt. 

Savukārt programmas direktors RTU Deniss Ščeulovs vērtē, ka augstskolu «starpdisciplinārā pieeja izdevās un mēs viens no otra daudz iemācījāmies,» Viņš stāsta, ka RTU un LKA sadarbība turpināsies, jo licencēšanai ir iesniegta maģistrantūras programma «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments», kas būs domāta radošo industriju organizāciju vadītājiem, kuriem jau ir darba pieredze un kuri vēlas savas zināšanas papildināt. Programmā apgūstamais saturs tiks pozicionēts trīs līmeņos – personīgajā, uzņēmuma un globālajā, un katrs students varēs studiju saturu piemērot individuālajām vajadzībām. 

Foto: Pixabay.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit