Programma “Mācību un klasvadības procesu pārmaiņu vadība skolas turpmākai izaugsmei”

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra sadarbība ar Rīgas Jāņa Poruka vidusskolu veidojusies ilglaicīgi. Šogad tapa programma “Mācību un klasvadības procesu pārmaiņu vadība skolas turpmākai izaugsmei un attīstībai” ar mērķi īstenot pārmaiņu vadības procesu.

Programmā iesaistījās skolas administrācija, mācību priekšmetu metodisko komisiju vadītāji un skolas pedagogi. Laikā, kad daļa skolēnu bija pavasara brīvdienās, skolotāji apguva jaunu pieeju mācību satura ietvara veidošanā, lai mainītu mācīšanas metodes, attīstot un pilnveidojot skolēnu kompetences.

Skolotāji apzinās pārmaiņu nepieciešamību skolu praksē, lai virzītu skolēnu mācīšanos iedziļinoties. Skolēnu kompetenču pārnesuma veidošanu rīcībai jaunās situācijās un jaunā kontekstā kopā ar skolotājiem vadīja lektore Žanete Tauriņa. Klasvadības aktuālos jautājumus mācību un audzināšanas procesa īstenošanai kopā ar mums analizēja lektors Rolands Ozols. Interesanti bija uzzināt par mācību stundas plānošanas, īstenošanas un izvērtēšanas būtiskiem priekšnosacījumiem, analizējot dažādus didaktisko modeļus (9G, 5E, Hantere, Šulcs, Klafki) klasvadības jautājumu risināšanai.

Semināru dienas 13.un 14.martā aizritēja nemanot, un kā balvu saņēmām 23 pedagogu ieplānoto braucienu uz vēju pilsētu Liepāju, kurp mūs aicināja Kārlis Strautiņš, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors. Bijām pārsteigti par jaunajām tehnoloģijām skolā, apjomīgi renovētām telpām un radošām idejām! Arī 15.marta praktiskais seminārs radīja daudz jaunu domu un ideju, ko varam izdarīt savā skolā vēl labāk! Paldies arī Kārlim Strautiņam par dienu kopā ar mums un jūru!

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit