Foto

Projekts “Miers” – ceļā uz veselīgu jauniešu sabiedrību

Apvienojoties piecām aktīvām jaunietēm, sadarbībā ar nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds”, tapis Eiropas Solidaritātes korpusa projekts “Miers”.

Tā rezultātā līdz 2022. gada augustam, jauniešiem Rīgā būs pieejamas dažāda veida aktivitātes, ar mērķi veicināt jauniešos viņu iekšējo miera sajūtu, it īpaši šajā mūsdienu mainīgajā laikā. Pirmais projekta iepazīšanas pasākums – “Viena diena mierā. Mini retrīts” jau 27. martā.

Dzīve mūsdienu pasaulē uzņem aizvien ātrāku un saspringtāku tempu. Ik dienu jātiek galā ar lielākiem vai mazākiem ikdienas izaicinājumiem. Viena no sabiedrības grupām, kas ar to saskarās visvairāk, ir tieši jaunieši. Ja agrāk viņu būtiskākās problēmas bija iekļaušanās vienaudžu vidū, satraukums par eksāmeniem vai savu emociju iepazīšana, tagad spriedzi rada arī ziņas par globālo sasilšanu, Covid19 pandēmijas ierobežojumi un to sekas, un diemžēl arī karš Ukrainā. Ir viegli iekrist lielā trauksmes, steigas, stresa un neziņas virpulī, un ir grūti to apstādināt! 

Tieši tāpēc projekta komanda (Agija, Elīna, Katrīna, Marta, Agita) ir izvēlējusies atbalstīt jauniešus, piedāvājot iespēju iesaistīties dažādās aktivitātēs, iegūt noderīgu informāciju sociālajos tīklos, kā arī beidzot piedāvāt iespēju iznākt no mājām un atsākt komunicēt ar saviem vienaudžiem – dalīties savās pārdomās, uzklausīt citus un uzzināt, kā būt mierā gan pašiem ar sevi, gan cilvēkiem sev apkārt, kā arī justies droši savā apkārtējā vidē un mūsdienu pasaulē.

Projekts tiek iedalīts četrās daļās, veltot vienu mēnesi konkrētām tēmām, aktivitātēm un informācijai:

  • aprīlis miers – fiziski;
  • maijs miers – mentāli;
  • jūnijs miers – manā vidē;
  • jūlijs miers – sabiedrībā.

27. martā, jauniešu studijā “BaMbuss” notiks pirmais projekta pasākums “Viena diena mierā. Mini retrīts”. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vairāk uzzināt par projektu, iepazīt organizatoru komandu un piedalīties dažādās aktivitātēs, kas sniegs nelielu ieskatu katrā no četrām projekta daļām. Notiks diskusijas, spēles, meditācija, radošās darbnīcas un neliela izkustēšanās. Pozitīvo emociju veicināšanai un enerģijas atgūšanai dalībniekiem paredzētas tējas pauzes un nelielas piemiņas dāvanas.

Sīkāka informācija un saite, lai pieteiktos pasākumam: https://www.facebook.com/events/2603151813194772/?ref=newsfeed

Savukārt jau 2. aprīlī ar tiešsaistes treniņu ZOOM platformā, tiks aizsākta tēma miers – fiziski. Visa mēneša garumā projekta komandas dalībniece Marta aicinās iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai izkustētos pēc ilgajiem ziemas mēnešiem un piemeklētu sev atbilstošākās fiziskās nodarbes. Būs arī konkursi un balvas.

Projekta mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Projekta aktivitātes tiks rīkotas tā, lai tās būtu interesantas un saprotamas tiem jauniešiem, kas plāno piedalīties vairākās vai tikai vienā sev interesējošā pasākumā.

Projektam var sekot līdzi  Instagram @projekts_miers – lai uzzinātu par notikušajām un plānotajām aktivitātēm, gūtu noderīgu informāciju un praktiskus padomus, kā saglabāt mieru sevī un dzīvot šeit un tagad.

Projekts “Miers” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas Eiropas Solidaritātes korpuss atbalstu, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkādu iespējamo izlietojumu. Projekts tiek īstenots laika posmā no 2022. gada marta līdz septembrim.

Informāciju sagatavoja: Agita Vigupe, Projekta “Miers” komandas dalībniece; e-pasts: vigupe.a@gmail.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit