Foto

Rīgā top bērnu un jauniešu diksilends - šobrīd Latvijā vienīgais

Rīgā tiek veidots šobrīd mūsu valstī vienīgais bērnu un jauniešu diksilends, kura radīšanā aicināti piedalīties jaunie mūziķi ar priekšzināšanām pūšamo un sitamo instrumentu, kā arī klavieru, ģitāras un basģitāras spēlē. Diksilends savu darbību uzsāks 2018. gada septembrī, un tajā paredzētas vairākas vecuma un sagatavotības grupas.

Diksilends paredzēts kā interešu izglītības programma bērnu un jauniešu centrā „Altona” (Altonovas iela 6), kur notiks arī ansambļa mēģinājumi. Bērnu un jauniešu diksilenda dalībnieku vēlamais vecums no 10 līdz 18 gadiem, lai veidotu vairākus, audzēkņu gadiem un prasmēm atbilstošus sastāvus. Lai darbotos šajā muzikālajā kolektīvā bērniem un jauniešiem jābūt vismaz ar minimālām instrumentu spēles priekšzināšanām. Muzikālajā kolektīvā tiek gaidīti bērni no mūzikas skolām, kā arī tie, kuri mācības šajās skolās dažādu iemeslu dēļ ir pārtraukuši, un jaunieši, kuri mūzikas prasmes apguvuši pašmācības ceļā.

„Ideju veidot bērnu un jauniešu diksilendu rosināja fakts, ka arvien vairāk pasaules valstīs atdzimst šis mūzikas stils, gūstot lielu klausītāju atsaucību. Cik zināms, tad šobrīd ne Rīgā, ne Latvijā, ne pat Baltijā nav šāda muzikāla kolektīva. Vērojot Vecrīgas ielās muzicējošos jaunos censoņus, jādomā, ka iespēja nodarboties ar šādu spēlēšanas veidu viņiem būtu saistoša un interesanta”, tā ideju veidot jaunu muzikālu kolektīvu raksturo interešu izglītības programmas vadītājs.

Šāds mūsdienīgs un demokrātisks muzicēšanas stils dos iespēju bērniem izjust kolektīvo muzicēšanas veidu  un izbaudīt skatuves valdzinājumu. Nodarbību laikā būs iespēja apgūt instrumenta spēli, piedalīties populāru mūziķu meistarklasēs un attīstīt savu muzikālo talantu. Diksilenda repertuārs tiks veidots ar domu par piedalīšanos koncertos, festivālos un pasākumos. Repertuāru sastādīs pasaules tradicionālie dixie skaņdarbi, latviešu tautas mūzikas aranžējumi, kā arī, respektējot pašu jauniešu intereses, mūsdienu populārās mūzikas pārlikumi diksilendam.

Papildinformācija: programmas vadītājs, tālr. 29262357, kā arī BJC „Altona”, tālr. 67612354

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit