Foto

Rīgas 28.vidusskola un partneri Green Expo 2019

Rīgas 28.vidusskolas, Jaunrades skolas un nodibinājuma "TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS" sadarbība, ko apvieno Dzintra un Arnolds Ziemeļi kopā ar plašu sadarbības partneru loku veido “Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru” Kundziņsalas skolā, Kundziņsalas 7.šķērslīnijā 1, Rīgā.

Ir ieguldīts darbs vietas sakārtošanā un liels PALDIES talciniekiem gan no Rīgas 28.vidusskolas, gan vietējiem iedzīvotājiem, gan Tautas palīdzības fonda brīvprātīgajiem.

Šajā nedēļā 27. Un 28.septembrī piedalāmies BT1 izstādē Green Expo 2019 ar ekspozīciju nosacīti 3 daļās. Pirmā sadaļa ir jau daudziem zināmais RIPO AUTO un koka jahtu modeļu regate "Pūt vējiņi". Atraktīvas, azartiskas un interesantas nodarbes visiem vecumiem.

Otra daļa - kokles un citi latviešu tautas instrumenti. Etnogrāfiskas kokles mūsdienās arī kā mākslas priekšmets, kā iespēja radošumam gan materiālu, gan formu izpausmēs. Kokles un citu mūzikas instrumentu gatavošanas radošo darbnīcu iespējas.

Abas daļas papildinās/savienos "Metāla stāsts par otro dzīvi" - metāla skulptūras no dažādām ikdienas lietām un Baldones zirgu tramvaja (kur apvienots gan koks, gan metāls) apraksts un attēli (ne tikai tūrisma objekts un vēstures lapa, bet arī šodiena - vieta radošām darbnīcām). 

Izstādē būs paraugi, attēli, bet īsti izbaudīt varēs ikviens aicinot mūs pie sevis vai iesaistoties bijušās Kundziņsalas skolas bāzes attīstībā. Tur paredzēta galvenokārt praktiska darbība. Jau iepriekš izveidojās laba sadarbība un tā turpinās kopā ar biedrību "KUNDZIŅSALA" veidojam "Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru", kur paredzēts arī muzejs par vietējo aktīvo cilvēku unikālo pieredzi, vēsturi un šodienu. 

Pieeja - teorija caur praksi un darba tikuma izcelšana, kā arī parādīt, ka praktiski darbojoties saprotamies bez valodas zināšanām un darba procesā varam iemācīties gan darba paņēmienus, gan dabas saudzēšanu, gan valodas.

28.septembrī plkst.11.00 Zaļajā skatuvē Green Expo būs arī uzstāšanās - Arnolds Ziemelis, Mg.paed., Jaunrades skolas direktors, pedagogs, galdnieks un projektu vadītājs. Tēma: "Izglītības ekoloģija - pamats zaļo tradīciju veidošanai sabiedrībā".

Aicinām visus interesentus uz Kundziņsalu, Kundziņsalas 7.šķērslīnija 1, tepat Rīgā un atbalstīt “Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centra” izveidi un attīstību. 

Sagatavoja Dzintra Ziemele

Foto – Aivars Liepiņš un Dzintra Ziemele.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit