Foto

Rīgas 72. vidusskola iniciatīvā “Latvijas skolas soma” rīko “Sarunas par prozu”

Laikā, kad sabiedrībā notiek asas diskusijas par literatūrai atvēlēto stundu skaitu jaunajā mācību standartā, Rīgas 72. vidusskola skolēnus radina lasīt un sarunāties ar daiļdarbu autoriem klātienē.

Pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, skolā ir jau notikušas divas “Sarunas par prozu”, uz kurām tika uzaicinātas mūsdienu rakstnieces Jana Egle un Dace Vīgante. Vēl šajā semestrī, 28. novembrī, skola uzņems rakstnieci Janu Veinbergu. Arī otrajā pusgadā skolēniem būs iespēja katru mēnesi tikties ar kādu latviešu rakstnieku.

Lasot literatūru, skolēns mācās kritiski domāt, izvērtējot situāciju, iedomājoties sevi kāda varoņa vietā, izsakot savu atbalstu vai nosodījumu, viņš pauž savas emocijas, kā arī uzzina daudz kā jauna par laiku, kurā viņš nav dzīvojis. Literatūra palīdz veidot cilvēka iekšējo pasauli.  Tieši tāpēc ir tik svarīgi lasīt.

Gatavojoties tikšanās reizēm, vidusskolēni lasa daiļdarbus, analizē varoņu rīcības motīvus un sekas, diskutē, strīdas, kā arī uzdod jautājumus autoram. Daudzi no jautājumiem ir vispārēji, jo skolēnus interesē arī rakstnieku viedoklis par mūsdienu Latviju, viņu vērtībām, arī biogrāfiju.

Latviešu valodas skolotāji, skolas vadība un arī lielākā daļa skolēnu ir gandarīti, ka skolai ir izdevies realizēt šo projektu un satikties ar tik spilgtām personībām kā Dace Vīgante un Jana Egle, pateicoties valsts pasniegtajai dāvanai Latvijas simtgadē. Katru mēnesi ar nepacietību tiek gaidīta jaunā saruna.


   
Jana Egle sarunā ar skolēniem

(sarunu videomateriāli un sarunu fragmenti janvārī tiks publicēti skolas mājaslapā www.72skola.lv)
Sagatavoja: Ralda Putniņa, Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatore Rīgas 72. vidusskolā

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit