Rīgas skolu pedagogi forumā RTU iepazīst tehnoloģiju izglītības aspektus

Rīgas skolu pedagogi forumā RTU iepazīst tehnoloģiju izglītības aspektus

Ceturtdien, 27. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē, Āzenes ielā 12, Rīgas skolu pedagogi Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai» tikās forumā «Tehnoloģijas vakar, šodien, rītdien. Quo vadis?».

Foruma dalībnieki dalījās pieredzē par projektā iegūto, jaunievedumiem, inovatīviem risinājumiem, darba formām, kā arī analizēja, diskutēja un piedalījās sešās praktiskajās nodarbībās, lai gūtu jaunu pieredzi, iepazītu darba metodes ikdienas mācību darba dažādošanai pamatizglītības posmā.

Programmas pirmajā daļā RTU lektore, biedrības «Zināšanu un inovācijas sabiedrība» («ZINIS») vadītāja Vita Brakovska stāstīja par praktiskā radošuma potenciālu, inovatīvo domāšanu ārpus rāmjiem, tehnoloģisko progresu, kā arī par prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnē. RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes asociētā profesore Airisa Šteinberga stāstīja par prātu, tehnoloģijām un mūsdienīgu mācību procesu gan vispārējā, gan augstākajā izglītībā. Savukārt skolu pārstāvji īsās uzrunās iepazīstināja ar savu pieredzi tehnoloģiju izglītībā. Pirmo daļu noslēdza diskusija.

Foruma otrajā daļā skolu pedagogi piedalījās RTU mācībspēku vadītajās meistarklasēs, tādējādi gūstot priekšstatu daudzveidīgā tehnoloģiju pielietojumā, līdzdarbojoties un diskutējot par skolēnu individuālo kompetenču attīstības iespēju nodrošināšanu mācību satura apguvē un ārpusstundu nodarbībās.

Elektronikas meistarklasē varēja gūt praktiskas iemaņas, RTU mācībspēku un studentu vadībā izgatavojot nelielu audiovizuālu ierīci. RTU Dizaina fabrikā varēja gūt priekšstatu par dizaina domāšanas procesu, tā elementiem un metodēm, kā arī praktiski izstrādāt automašīnas kartona modeli. Videi un energoresursiem veltītajā meistarklasē pedagogi piedalījās interaktīvā spēlē, meklējot optimālo risinājumu elektroenerģijas pieprasījuma nodrošināšanai, ņemot vērā izmaksas un CO2 emisijas.

Fizikai un dabaszinātnēm veltītajā meistarklasē RTU mācībspēki demonstrēja praktiskus eksperimentu piemērus fizikā un dabaszinātnēs dažādām vecuma grupām.

Ķīmijai divas meistarklases – vienā no tām dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar māla fizikāli ķīmiskajām īpašībām un tā daudzveidīgo izmantošanu, bet otrajā pedagogi varēja iepazīties ar augu materiālu krāsvielām, kā arī paši praktiski izmēģināt šķiedru krāsošanu ar tām. Matemātikas un ekonomikas meistarklases praktiskajā nodarbībā varēja gūt izpratni par to, kā iespējams izzināt savu apkaimi, analizēt sociālās un  ekonomiskās problēmas, aprēķināt dažādus argumentētai ekonomisko lēmumu pieņemšana nepieciešamos faktorus.

Informācija un foto: rtu.lv

 

Galerijas