Rudenī izglītības programma #JaunaisPilsonis apceļos Latvijas skolas

Lai veicinātu jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetences, oktobrī un novembrī izglītības programma “Jaunais pilsonis” viesosies Latvijas skolās. Mācību stundas laikā, interaktīvā un saturiskā veidā, skolēni iepazīsies ar vienpadsmit pilsoniskās līdzdalības formām, tai skaitā nevalstisko organizāciju darbību, kā arī paši varēs iesaistīties pilsonisko aktivitāšu veikšanā.

Programmas ietvaros katra klase iegūs zināšanas un izpratni par pilsonisko līdzdalību, vienlaicīgi apgūstot teoriju un darbosies praktiski. Klasei darbošanās notiks četros posmos: informatīvā lekcija, diskusija, interaktīvā spēle “Četri stūri”, saskaņā Latvijas Pilsoniskās alianses izstrādātu metodoloģiju, un pilsoniskā aktivitāte.

Latvijas Pilsoniskās alianses izstrādātā programma “Jaunais pilsonis” (agrāk “Mazais pilsonis”) deviņu gadu laikā kopumā ir izglītojusi vairāk nekā 13 000 jauniešu. “Nemainīgi, arī šogad, programmas “Jaunais pilsonis” ietvaros, turpināsim jauniešus izglītot par pilsonisko līdzdalību, lai akcentētu ikviena iesaistes iespējas dažādās līdzdalības aktivitātēs,” atklāj Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Kristīne Zonberga.

“Jaunais pilsonis” mērķis ir veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetences, kas līdz šim nav iekļautas mācību saturā. Starptautiskā pētījumā Latvijas Universitātes pētnieki secinājuši, ka tikai 19% skolēniem ir pilnīga izpratne par pilsoniskumu (pētījums veikts 2017. gada nogalē).

Novembrī īpaši apmācīti nevalstisko organizāciju pārstāvji viesosies Rīgas 10. vidusskolā, Rīgas 49. vidusskolā, Rīgas 51. vidusskolā un Rīgas 75. vidusskolā, īstenojot izglītības programmu #JaunaisPilsonis.

Programmas ietvaros katra klase interaktīvā un saturiskā veidā iepazīsies ar vienpadsmit pilsoniskās līdzdalības formām, nevalstisko organizāciju darbību, kā arī iesaistīsies pilsoniskās aktivitātēs.

Izglītības programmu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Rīgā.

Papildu informācijai: Zane Popova, Projektu asistente, Latvijas Pilsoniskā alianse, e-pasts: zane@nvo.lv

https://www.facebook.com/CivicAllianceLatvia/

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit