Sirsnīgs sveiciens no Rīgas mūsdienu deju dejotājiem – dejas “Apskāvieni” video

2020. gada rudenī Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra mūsdienu deju jomas galvenā speciāliste Ivetta Tamane aizsāka nebijušu projektu – astoņi Rīgas mūsdienu deju interešu izglītības pedagogi iesaistījās vienas horeogrāfijas izstrādē. Nu, gadu vēlāk, kā sirsnīgu sveicienu par attālinātu kopā būšanu gandrīz gada garumā Rīgas mūsdienu deju dejotāji ir sagatavojuši  dejas “Apskāvieni” video.

Būtiski, ka horeogrāfija tika izstrādāta attālināti, kā arī interešu izglītības audzēkņi to visu 2020./2021. mācību gadu varēja apgūt tikai attālināti, lai tagad, kad varējām droši un atbildīgi satikties klātienē Dzegužkalna estrādes teritorijā*, visi viens otru apskautu ar kopīgi radīto un apgūto deju! Paldies visiem, kas iesaistījās projektā “Attālinātā deja” gan Rīgā, gan citur Latvijā!

Atsauksmes no dejotājiem:

Paldies par tik spilgtu un draudzīgu projektu! Mēs guvām vērtīgu pieredzi, kas dejotājiem ir ļoti svarīgi tik grūtā laikā! Jaunas iepazīšanās un jauni stili, ar kuriem mūs iepazīstināja citu grupu horeogrāfi! Jauka vieta un pasakaina mākslas atmosfēra”, Amina – horeogrāfiskais ansamblis “Pērlīte”.
“Šādi pasākumi vienmēr vieno cilvēkus un šis projekts nav izņēmums! Pateicoties šādiem notikumiem, dzīve kļūst gaišāka un krāsaināka, un mēs varam sniegt tādas pašas emocijas citiem cilvēkiem caur deju”, Kristīna Dana – horeogrāfiskais ansamblis “Pērlīte”.
“Bija nepierasti un diezgan interesanti, jo es nekad neesmu piedalījusies dejas filmēšanā. Man patika tas, ka visiem kolektīviem bija savs stils, bet mēs tomēr dejojām vienu deju. Laba pieredze!”, Luīze – horeogrāfiskais ansamblis “Pērlīte”.
“Man vislabāk patika dejas filmēšanas process ar dronu, jo tas likās ļoti aizraujoši un interesanti. Pirmo reizi filmēja mani ar dronu”, Robina – estrādes deju studija “Festa”.
“Man ļoti patika saskriet sirsniņā un aktīvās zīmējumu maiņas, kas neļāva nosalt”, Paula – estrādes deju studija “Festa”.
“Patika skolotāju komandas filmēšanās dienā. Bija jautri un ar humoru”, Elena – estrādes deju studija “Festa”.

Paldies dejas “Apskāvieni” atraktīvajiem, enerģiskajiem un atvērtajiem horeogrāfiem – Egijai Abarovičai, Diānai Gorskai, Marinai Dumbergai-Lobanovai, Kristīnei Tihanovai, Aldai Bēvaldei, Dominikai Adriānai Ozoliņai, Annai Zolotarjovai, Ivettai Tamanei.

Paldies Mārai Upmanei-Holšteinai, Jānim Driksna, Rūdolfam Budze (DJ Rudd) par sirsnīgo dziesmu “Apskāvieni cik”, kas apvienoja mūs ne tikai šajā projektā, bet arī iedvesmoja, vairoja prieku un cerību grūtajā attālinātajā laikā.

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu projektam.

Projekta idejas autore un vadītāja: Ivetta Tamane, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā spciāliste mūsdienu deju jomā.

Video: ATVERmedia, Dīvs Reiznieks.

Filmēšana notika 2021. gada septembrī un tās laikā tika ievēroti visi tā brīža noteiktie piesardzības pasākumi.