Foto

Skolēni iepazīst lidostas “Rīga” darba ikdienu un botāniskā dārza specifiku

Realizējot Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, novembra sākumā  Rīgas 75. vidusskolas 10.-12. klašu skolēni devās ekskursijā uz  lidostu „ Rīga”, lai iepazītu lidostas darba ikdienu. Tāpat skolēni paviesojās arī Salaspils Botāniskajā dārzā.

Lidostas apmeklējuma mērķis bija lidostas ikdienā nepieciešamo profesiju iepazīšana un tām vajadzīgo prasmju noskaidrošana. Gids jauniešiem stāstīja par lidostā esošajām profesijām un skolēni uzzināja, ka lidostā gan dārznieki, apkopēji, mehāniķi, tehniķi, mediķi, ugunsdzēsēji, ornitologi, dispečeri un, protams, arī piloti un stjuartes un dažādi IT speciālisti. Gids stāstīja, ka katrā no profesijām iespējama arī karjeras izaugsme. Bija interesanti tuvāk uzzināt par stjuarta un pilota profesiju. Skolēni interesējās arī par iespēju strādāt vasarā lidostā „Rīga”. Starptautiskā lidosta „Rīga” kā atbildīgs darba devējs, domājot par jauniešu darba iespējām un pieredzes gūšanu, piedāvā vasaras darbu dažādās vakancēs. Lidostā “Rīga” pieņem strādniekus vismaz ar vidējo izglītību, svarīgi ir tas, ka jāzina vismaz divas  svešvalodas un jābūt komunikabliem, jo darbs saistās ar cilvēkiem.

Kā atzīst skolēni, “Ekskursija bija ļoti noderīga, jo varēja iegūt ieskatu par lidostas darba apstākļiem, specifiku, vidi un drošību, kā arī uzzināt, cik atbildīgs un sarežģīts ir darbs lidostā „ Rīga”. Šeit ir ļoti plašas un daudzveidīgas iespējas veidot savu karjeru nākotnē”.

Savukārt 9.klašu skolēni devās uz Salaspils Botānisko dārzu. Botāniskajā dārzā bija sagatavota tematiskā nodarbība, lai palīdzētu jauniešiem labāk iepazīt ar dabu un vidi saistītās profesijas.

Skolēni varēja iepazīties ar botāniķa un dabas aizsardzības speciālista darbu, viņi varēja praktiski darboties, izpildot dažus ar botāniķa darbu saistītus uzdevumus. Skolēni uzzināja, ko dara telmatologs, un tad paši iejutās purva pētnieka lomā.  Bija iespēja iepazīt un izprast tādas profesijas kā biologs un dārznieks.

Jaunieši bija priecīgi par iegūto informāciju un pieredzi savas karjeras izaugsmei nākotnē. Un atzinīgi novērtēja pasākumā redzēto un dzirdēto.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit