Skolēnu brīvlaikā – uz ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Skolēnu pavasara brīvlaikā - 13., 14., 15. martā plkst. 12.00 uz ekskursijām “Rīdzene – upe zem ielām” (13.03.), “No liellaivas līdz tvaikonim” (14.03.), “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma Krustejā!” (15.03.), aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Skolēnu brīvlaika ekskursijām – īpaši draudzīgā apmeklējuma maksa – Eur 2.00.                                                      

Trešdien, 13. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Rīdzene – upe zem ielām” noritēs gan muzeja ekspozīcijā, gan Vecrīgas ielās. Rīdzenes upes likteņstāstu atklās muzeja pedagogs, vēsturnieks Dāvis Vilcāns. Ekskursijas pirmajā daļā, kas notiks muzeja ekspozīcijā, tiks iepazītas liecības par laiku, kad rīdzinieku ikdiena saistījās ar dzīvi pie Rīdzenes upes. Tās krastos ritējusi visai rosīga un trokšņaina dzīve – strādājuši amatnieki, ostā pietauvojušās gan laiviņas, gan kuģi. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kur atradās senā Rīgas osta un kāpēc Rīdzenes upe laika gaitā tika aizbērta, kā arī apskatīs seno “Rīgas kuģi” un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē, kā arī izskatīs versijas par Rīgas vārda izcelsmi. Ekskursija turpinājumā, dodoties pastaigā pa Vecrīgu, tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzene. Domājams, ka daudzus gaida pārsteidzoši atklājumi ekskursijas laikā.

Ceturtdien, 14. martā, plkst. 12.00 ekskursijas - nodarbības ”No liellaivas līdz tvaikonim”, kuru vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis, dalībnieki iepazīs seno nodarbošanos – kuģniecību, uzzinot kā gadsimtu gaitā mainījušies, attīstījušies kuģošanas maršruti no un uz Baltija jūras ostu - Rīgu, kā arī kuģu veidi, jūrnieku darba instrumenti, nepieciešamās zināšanas, profesijas tradīcijas. Kāda saistība Rīgas Lielajam Kristapam un svētajam Nikolajam ar seno jūrasbraucēju dzīvi un ticējumiem, un kas ir “Rīgas kuģis"? Arī to un vēl virkni vēsturisku detaļu par dzīvi uz kuģiem varēs uzzināt un arī ieraudzīt. Ekskursijas noslēgumā būs brīdis nodarbībai “Jūrnieku amata noslēpumi un iemaņas”, kuras laikā tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli, gūstot priekšstatu par navigācijas pamatiem. Nodarbības dalībnieki mēģinās noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantos “vēja rozi”, kā arī pārbaudīs iespējas noteikt kuģa atrašanās vietu, izmantojot sekstantu, hronometru, koordināšu tabulas.  

Piektdien, 15. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma Krustejā!”. Senu gadsimtu stāstus glabājošajās Rīgas Doma krustejas velvēs ekskursiju vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis. Būs iespēja uzzināt daudz interesanta par Rīgas Doma Krustejas vēsturi un arhitektūru, kā arī iepazīt tajā apskatāmos unikālos eksponātus – lielgabalus, pieminekļus, senas pilsētas dzīves detaļas, kā arī iesaistīties spēlē - uzdevumā – meklēt un pamanīt dzīvnieku atveidojumus krustejas priekšmetos un arhitektūras detaļās.

Skolēnu brīvlaika ekskursiju dalībniekiem - draudzīgā apmeklējuma maksa – EUR 2.00. Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676, www.rigamuz.lv, Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation

Anotācija publicitātes attēlam: Modes lapa. 19.gs. No RVKM krājuma

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit