Foto

Strazdumuižas vidusskola atzīmēs 150 gadu jubileju

Rīgas Strazdumuižas vidusskola - attīstības centrs no 23. līdz 27. maijam rīko pasākumus par godu skolas dibināšanas 150. gadadienai. Strazdumuižas vidusskolā mācās vājredzīgi un neredzīgi bērni, kā arī tiek sniegts metodiskais atbalsts Latvijas izglītības iestāžu bērniem ar redzes traucējumiem, viņu likumiskajiem pārstāvjiem un pedagogiem.

23. maijā plkst. 10.00 sāksies tiešsaistes starptautiska videokonference ar Baltijas valstu, kā arī Somijas, Zviedrijas un ASV speciālistu dalību, kas turpināsies visu dienu. Konferences tēma „Vājredzīgo un neredzīgo bērnu izglītības transformācija 21. gadsimtā”. Tajā pieredzē piedalīsies speciālie pedagogi bērniem ar redzes traucējumiem, kā arī speciālisti, kas aplūkos ar rehabilitāciju, psiholoģisko atbalstu un tehniskajiem palīglīdzekļiem saistītus jautājumus.

24. maijā plkst. 13.00 Strazdumuižas vidusskolā – attīstības centrā, Rīgā, Braila ielā 24, notiks svinīgs pasākums par godu 150 gadu jubilejai, kurā pulcēsies skolas darbinieku kolektīvs un viesi.

27. maijā plkst. 18.00 skola aicina absolventus un bijušos darbiniekus uz salidojumu. Skolu absolvējuši politiķis un valsts darbinieks Vladimirs Makarovs, Pekinas Paralimpisko spēļu dalībnieks džudo sportā Kaspars Biezais, Londonas Paralimpisko spēļu dalībnieks vieglatlētikā Edgars Kļaviņš, Sidnejas Paralimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs tāllēkšanā Armands Ližbovskis, jurists Raimonds Strazdiņš, masieris un karatē sportists Mārtiņš Vizulis, Neredzīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētāja Svetlana Sproģe , grupas „Klaidonis” ģitārists Māris Rēbuks, muzikants un dziedātājs Aigariņš un citi.

Pirmā neredzīgo bērnu skolotāja bija nabadzīga poļu izcelsmes muižnieka meita Ida Valentinoviča. Pēc zināšanu apguves Kēnigsbergas Neredzīgo institūtā 1872. gadā viņa Rīgā, Zvanu ielā, atvēra privātu vienklasīgu neredzīgo bērnu internātskolu, kas bija pirmā skola neredzīgajiem bērniem Baltijā. 1878. gadā tā tika pārdēvēta par Rīgas Neredzīgo Institūtu. 1882. gadā no Hamburgas ieradās Oskars Alberts Notngels, otrs skolotājs-tiflopedagogs, kurš vēlāk kļuva par institūta direktoru. Neredzīgo vidusskola tika atvērta 1945. gadā, un kopš tā laika skola atrodas Strazdumuižā.

Pašlaik Rīgas Strazdumuižas vidusskolai – attīstības centram kopš 2019. gada rudens ir arī pirmsskolas grupas, 2021./22. mācību gadā kopā izglītības iestādē ir 153 izglītojamie. Skolas direktore kopš 2007. gada oktobra ir Ligita Ģeida.

Papildu informācija medijiem: direktora vietniece mācību darbā Sarmīte Rozīte, e-pasts: srozite@edu.riga.lv

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit