"Totaldobže"  mākslas centra 12. sezonas atklāšanas pasākumi

"Totaldobže" mākslas centra 12. sezonas atklāšanas pasākumi

No 26. līdz 28. maijam Totaldobže mākslas centrā, Viskaļu ielā 36, norisināsies 12. sezonas atklāšanas festivāls.

Pasākuma programmā paredzēti akadēmiskās un elektroniskās mūzikas koncerti, laikmetīgās dejas izrāde, dzejas slams, izstāde, live DJ seti, kakao ceremonijas un bungu nodarbība, kā arī aktivitātes bērniem.

Šis gads mākslas centram ir īpašs, jo ir trešais pēc kārtas Viskaļos, bet atšķirīgs – jauno izaicinājumu dēļ.

Trešais gads pēc dibināšanas VEF teritorijā bija visražīgākais pasākumu apjoma ziņā, ceturtajā – tas kļuva par nomadu un īslaicīgi atvērās bijušajā Preses namā, kad Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu, piektajā – atsaucoties Liepājas domes uzaicinājumam devās uz Liepāju un divas vasaras pasākumus rīkoja bijušajā Muitas mājā, Karostas ūdenstornī, k/n Wise un koncertzālē “Lielais Dzintars”, paralēli izveidojot izstādi sēklu šķirošanas fabrikā Mostē (Igaunijā) un kopīgi organizējot “Melnā Cauruma” rezidenci ar spāņu māksliniekiem Blankā (Spānijā). Pēc trim klejošanas gadiem, Totaldobže mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis pievienojās biedrībai “Free Riga”, izveidojot Tallinas ielas kvartālu un palīdzot uzsākt 2019. gadā Dzīves kvalitātes dizaina institūtu bijušajā RTU fakulktātē Viskaļu ielā 36.

12. Totaldobže sezonā sešu mēnešu garumā mākslas centra darbībā iesaistīti 17 jaunieši vecumā līdz 29 gadiem, kuri apgūst kultūrvietas vadīšanu un pasākumu producēšanu, veidojot arī mākslas centra jauno identitāti, dokumentējot pasākumus un koordinējot dažādos Totaldobže projektus. Projekts tiek īstenots NVA ESF projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” ietvarā.

Šogad mākslas centrs turpina pērn aizsākto sadarbību ar kultūras aktīvistiem Kišiņevā un aicinās uzstāties Totaldobže koncertzālē ne tikai mūziķus un māksliniekus no Rietumu valstīm, bet arī post-padomju reģiona.

Kā arī šogad mākslas centrs izmēģinās dažādas pūļfinansēšanas stratēģijas, lai tā darbībā varētu iesaistīties plašs cilvēku loks, kas vēlas atbalstīt mūsu centienu Totaldobže mākslas centru izveidot par kvalitātīvu telpu daudzfunkcionālai un starptautiskai mākslas izpausmei un radīšanai Rīgā.

Totaldobžes 12. sezona tiks atklāta piektdien, 26. maijā, koncertzālē ar Lindas Leimanes skaņdarba “Fidelity.Infidelity” pirmatskaņojumu stīgu kvarteta SPONTE izpildījumā, kurā spēlē Marta Spārniņa, Liene Neija-Kalniņa, Ivars Brīnums un Ēriks Kiršfelds. Festivāla pirmajā dienā tiks atskaņots arī Platona Buravicka skaņdarbs stīgu kvartetam un elektronikai “Zvaigznājs Δ (Delta)”, kas arī rakstīts tieši kvartetam SPONTE un pirmatskaņojumu piedzīvoja Totaldobže koncertzālē tieši pirms gada. Pēcāk būs skatāma laikmetīgās dejas izrāde “Sansara”, ko izveidojuši un arī paši izpildīs jaunie horeogrāfi Arina Buboviča, Ksenija Simonova un Ģirts Dancītis.

Sestdien, 27. maijā, pasākumu ievadā apmeklētāji tiek aicināti piedalīties muzikālā meditācijā brīvā dabā, ko vadīs meksikāniete Irali un čīliešu izcelsmes perkusionists Andi Andean. Pirms meditācijas ikviens varēs nobaudīt Dievu dzērienu – kakao, kas uzlabo asinsriti, vairo skābekli ķermenī, rada laimes un pilnības sajūtas, kā rezultātā cilvēku pārņem labsajūta un miers. Pēc meditācijas ikviens varēs iesaistīties Andi vadītajā bungu spēlēšanas nodarbībā. Vakarpusē norisināsies dzejas slams, kurā varēs piedalīties ikviens, kurš vēlas nolasīt savu dzejoli auditorijas priekšā. Pieteikšanās šeit.

Svētdiena, 28. maijā, arī iesāksies ar meditāciju, kas turpināsies ar dejām downtempo un house mūzikas ritmos svaigā gaisā, bet plkst. 19.00 norisināsies galvenais festivāla notikums – kanādiešu elektroniskās mūziķes un komponistes Sāras Davači (Sarah Davachi) koncerts. Sāra Davači pasaulē ir pazīstama ar savu spēju radīt mūziku ar tonizējošu efektu. Viņa, galvenokārt, izmanto elektriskās ērģeles, taču to skanējums neatgādina ierasto ērģeļu skaņu, drīzāk sintezatorus, taču ar izteiktāku skaņas vibrāciju. Koncertā dzirdēsiet arī viņas skaņdarbu piecām sieviešu balsīm, kurā viņai raksturīgais urbāni meditatīvais skanējums saplūst ar atbalsīm no pārlaicīgās baroka mūzikas. Savukārt festivāls savā izskaņā atgriezīsies pie akadēmiskās mūzikas brīnišķīgā Franca Šūberta stīgu kvarteta Nr. 14 skaņdarba Sinfonietta Rīga stīgu kvarteta – vijolnieču Kristiānas Krūskopas un Agneses Kanniņas, altista Artūra Gaiļa un čellista Kārļa Klotiņa izpildījumā.

Visa festivāla garumā seši elektroniskās deju mūzikas producenti un DJ no Berlīnē bāzētas downtempo un house mūzikas apvienības We-Küyen, kā arī trīs tehno un house mūzikas DJ no Rīgā bāzētās ārvalstu DJ apvienības LED, rūpēsies par apmeklētāju izkustināšanu gan svētdien pa dienu uz Totaldobže āra terases, gan naktīs starp piektdienu un svētdienu koncertzālē un mazajā deju zālē mākslas centra 2. stāvā.

Pasākuma ietvarā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt mākslinieču Ainas Bikšes un Lidijas Zaneripas pērn Hamburgā izstādīt eksperimentālās mākslas izstādi CAN NONS.

Totaldobže mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis: “Es ticu, ka Totaldobže 12. sezonas atklāšanas festivāls būs viens no tiem pasākumiem, kas atbrīvo no ikdienā uzkrātiem sārņiem un atver čakras jauniem savienojumiem ar visumu, lai nomainītu ļauno ar labo, naidu ar mīlestību, bailes ar brīvību. Festivāla programmu veido neliela saujiņa iepriekšējos Totaldobže pasākumos pārbaudītu mākslinieku, kas savā daiļradē rada citiem iespēju piedzīvot kaut ko īpašu, ko vārdos es nemāku aprakstīt”

Informācijai par pasākumiem, sadarbības iespējām un jaunumiem, sekojiet Totaldobže soctīklos Facebook un Instagram vai rakstiet info@melnaiscaurums.lv.

Pilna pasākuma programma un informācija pieejama šeit.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz pasākumu bezrindas.lv.