Foto

Tradīcija pirmsskolas iestādē “Madariņa” – blokflautas spēles noslēguma koncerts

8. jūnijā Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Madariņa” norisinājās blokflautas spēles noslēguma pasākums grupas ietvaros, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Topošie skolēni spēlēja blokflautas, dziedāja dziesmas, kuras bija apguvuši šajā mācību gadā. Blokflautas spēle ir kā tradīcija visos pasākumos, kas norisinās pirmsskolā.

Mūzikas skolotāja Anita Vestmane jau no 2006. gada vada nodarbības blokflautas apguvē, kad Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Madariņa”, domājot par bērna fiziskās un psihiskās veselības nostiprināšanu, kā obligātu piecgadīgiem un sešgadīgiem bērniem ieviesa blokflautas spēli, vada blokflautas nodarbības bērniem no 5 gadu vecuma.

Instrumentu spēle ir viens no pamatnosacījumiem bērna personības attīstībā. Pirmsskolas izglītības mērķis ir zinātkārs, radošs un dzīvespriecīgs bērns. Muzicēšana ir brīnišķīgs veids kā sekmēt bērniem zinātkāri par instrumentiem, mūzikas sacerētājiem, vēlmi pašam sacerēt gan dziesmas vārdus, gan mūziku.

Lielu paldies sakām mūzikas skolotājai Anitai Vestmanei par ieguldījumu bērnu muzikālajā attīstībā un ar nepacietību gaidām jauno Anitas Vestmanes grāmatu “Blokflautas spēle iesācējiem”, kas iznāks augusta mēnesī izdevniecībā RAKA.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” vadītājas vietniece izglītības jomā Ilze Kronīte

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit