Valdis Bušs un gleznotāja pieskāriens mākslas nodaļas audzēkņu reljefa darbos

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas 1.stāva izstāžu zālē no 1. februāra līdz 15. aprīlim apskatāma Jūrmalas gleznotāja Valda Buša (1924-2014) darbu izstāde, bet savukārt,  2.stāva izstāžu zālē piedāvājam Mākslas nodaļas audzēkņu 60 mākslas darbu ekspozīciju “Daba, ekspresija un reljefs”, kuri izpildīti netradicionālā veidā kā reljefas plastilīna gleznas, kuras radītas iedvesmojoties no mākslinieka darbu motīviem.

Valda Buša krāsu stāsti  ir paletes naža tehnikā gleznoti, ļoti ekspresīvi, dinamiski un pat  vētraini  vēstījumi – tās ir spilgtos krāsu toņu salikumos veidotas Latvijas ainavas, kas rāda debesis, koku pudurus, ūdeņus,  zemi, ziedus.

Darbu  idejas un iedvesmu mākslinieks smēlies un gleznas galvenokārt radījis dabā, bet parasti tās pabeidzis darbnīcā. Gleznās jūtama Valda Buša milzīgā enerģija un temperaments, un redzams tas, cik meistarīgi  un azartiski  gleznotājs Valdis Bušs savos darbos veidojis  krāsu reljefās pārejas, un  kā skatītāja acu priekšā uzbur  dabas  ritmus, vēja kustību, zemes smaržu.

Gleznotājs ir teicis: “Mans karogs ir krāsa, un manas krāsas ir spilgtas, mazliet trakas. Bet es tās neklāju stihiski, intuitīvi, kaut arī gleznoju strauji. Daudz ir arī jāzina.”

Valdis Bušs, savā deviņdesmitajā dzīves gadā aiziedams mūžībā, ir atstājis apjomīgu un vēl pilnībā neizstādītu  mantojumu -  pēc aptuvena vērtējuma ne mazāk kā  5000 gleznas un studijas.

Nelielajā Valda Buša ekspozīcijā šoreiz iekļautas  eļļas gleznas  no Talsu Novada muzeja fondiem, gleznas  no  mākslinieka dēla  Ilmāra  Buša, gleznotāju Gunas Millersones un  Daces Paeglītes privātkolekcijām. Izstādītie darbi parāda mākslinieka   daiļrades rokrakstu laika posmā no 1980.- 2006. gadam, kur agrīnajos darbos redzami brīva, plaša krāsas triepiena ieklājumi, bet vēlākajos darbos gleznotāja rokrakstu veido jau   sīkāku un spilgtāku  krāsu laukumu ņirboņa.

Izstādi organizē un atbalsta: RD Izglītības, kultūras un sporta departaments, Pārdaugavas mūzikas un mākslas skola, Talsu novada muzejs, Bulduru izstāžu nams.

  

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit