RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Zemes skolas piedzīvojums - dienas nometne bērniem

Aicinām pieteikt bērnus dienas nometnei, kas notiks vienā no zaļākajiem Rīgas parkiem - Bišumuižā. Nometne notiek no 27. jūlijam līdz 7. augustam bērniem vecumā no 7 līdz 13 gadiem.

Dalības maksa bērniem, kas dzīvo vai mācās Rīgā, ir 220 eiro par divu nedēļu dienas nometni darba dienās. Nometne tiek organizēta ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu. 

Zemes skolas piedzīvojuma nometnes aktivitātes notiks brīvā dabā, līdzsvarojot aktīvu darbošanos un mācīšanos par to, kas apkārt novērojams, apgūstot prasmes, kas pielietojamas izdzīvošanai dabā un kā rūpīgi izturēties pret apkārtējo vidi.

Nometnē bērni  mācīsies:

 • atpazīt augus dabā, uzzināt par indīgiem un ēdamiem augiem, vākt tējas, sagatavot savu stādu podiņā;
 • atpazīt putnu dziesmas, tās spēt arī noteikt dabā;
 • atpazīt kukaiņus, kas dzīvo parkā;
 • izzināt, kādas unikālas īpašības piemīt dzīvniekiem;
 • lietot kompasu, iet pēc azimuta, orientēties kartē, noteikt augstummetrus;
 • iekurināt ugunskuru un droši to nodzēst, lai nekaitētu dabai
 • radošās darbnīcās izgatavot priekšmetus, kas būtu noderīgi izdzīvošanai dabā - izgrebt savu karoti, uztaisīt loku un trenēties trāpīt mērķī.

Sporta pasākumos bērni trenēs izveicību un stiprinās pārliecību par saviem spēkiem, piedaloties komandas spēlēs un darbojoties zemajā virvju trasē, kā arī pašiem mācīties, kā siet mezglus.

Dosimies pārgājienos un izzinošās nodarbēs ar dabas speciālistiem. Zemes skolas draugs ir Dabas aizsardzības pārvalde. Vienu dienu dosimies uz dabas liegumu “Vecdaugava” un kopā ar dabas ekspertu mācīsimies par to, kas ir dabiska pļava. Piedaloties iniciatīvā “Daru labu dabai", nometnes dalībnieki savāks nopļauto zāli un krūmus, lai parūpētos par dabiskās pļavas labsajūtu.

Zemes skolas piedzīvojuma mērķis ir atraut bērnus no ekrāniem un aicināt iepazīt un iemīlēt dabu, apzināties savus spēkus. Daba norūda raksturu, līdzsvaro domas un kustības.

Kontakti, lai pieteiktos nometnei:
tālrunis: 26624221 (Baiba) vai 29495507 (Evita), e-pasts: zemesskola@gmail.com

Dalības maksā ir iekļauta:

 • ēšana 3 reizes – no rīta, pusdienā un pēcpusdienā;
 • ar bērniem darbosies profesionāli pedagogi un tiks piesaistīti speciālisti nometnē paredzētajām aktivitātēm;
 • nometnes norisei nepieciešamie materiāli;
 • darba burtnīcas un diplomi, kas katram paliks piemiņai un par nometni.

Nometne tiek organizēta ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu. 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit