RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Jaunumi

2023. gada 21. marts

Godinot Grieķijas Neatkarības dienu, kura tiek atzīmēta 25. martā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Grieķijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Universitātes mācībspēkiem piedāvā lekciju un meistardarbnīcu ciklu trīs dienu garumā,

Uzzināt vairāk
2023. gada 20. marts

16. martā Eduarda Veidenbauma muzejs “Kalāči” seminārā "Stiprinām jauniešu mentālo veselību un sociāli emocionālās prasmes skolā un muzejā!" iepazīstināja skolotājus ar divām projektā “Vairāk gaismas!” radītām nodarbībām, kas veltītas jauniešu sociāli emocionālo prasmju un mentālās veselības pratības stiprināšanai.

Uzzināt vairāk
2023. gada 15. marts

16. martā E. Veidenbauma muzejs “Kalāči” aicina uz semināru skolotājiem “Stiprinām jauniešu mentālo veselību un sociāli emocionālās prasmes skolā un muzejā!”, kas norisināsies Cēsu 2. pamatskolā un tiešsaistē - Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” Facebook lapā.

Uzzināt vairāk
2023. gada 15. marts

Šī gada 17. martā no plkst. 10.00 līdz 14.30 Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) sadarbībā ar Skola2030 organizē pedagogu profesionālās pieredzes forumu "Vērtēšana skolēnu sniegumam". Forums notiks klātienē Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, K. Valdemāra iela 1. 

Uzzināt vairāk
2023. gada 14. marts

Astoto pasaules diktātu, kas norisinājās Valsts valodas dienā, 15. oktobrī, bez kļūdām uzrakstījuši 13 no 1739 dalībniekiem, turklāt izrādās, ka šoreiz diktātu perfekti uzrakstīt pa spēkam bijis tikai sievietēm.

Uzzināt vairāk
2023. gada 13. marts

Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, 16. martā plkst. 18.00 aicina uz vijoļmūzikas koncertu “Mēness noktirne un krokusi”, kurā uzstāsies jaunā komponiste, vijolniece Elfa Lejniece un komponists un pianists Imants Zemzaris.

Uzzināt vairāk
2023. gada 11. marts

Pāridarījumu un bulinga izplatība Latvijas skolu vidē ir lielāka nekā jebkurā citā Eiropas Savienības valstī – trešā daļa skolēnu vismaz pāris reižu mēnesī ir cietuši no vardarbības skolā, liecina OECD dati. 

Uzzināt vairāk
2023. gada 9. marts

Raiņa un Aspazijas māja (Rīgā, Baznīcas iela 30) 16. martā plkst. 13.00 aicina uz zinātniskajiem lasījumiem “Aizliegts nav atļauts” par godu Aspazijas 158. dzimšanas dienai. Lasījumos tiks aplūkota literatūras un mākslas cenzūra kā 20. gadsimtā, tā arī šobrīd.

Uzzināt vairāk
2023. gada 8. marts

“OPEN Radošais Centrs” 19 centros ik dienu kopā pulcē vairākus simtus jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Lielākā daļa ir pusaudži, kas dienas pavada uz ielas un ir arī riska grupa priekšlaicīgai mācību pamešanai. Būtiski minēt, ka uz ielas un riska grupā neiegūt izglītību nonāk gan tie, kurus dēvējam par jauniešiem no nelabvēlīgām ģimenēm, gan pusaudži no labi situētām ģimenēm – problēmas ir abās.

Uzzināt vairāk
2023. gada 3. marts

7.-12. klašu tehnoloģiju mācību jomas skolotāji aicināti piedalīties ideju dienā, kurā izglītības un tehnoloģiju eksperti dalīsies gan ar pieredzes stāstiem, gan iepazīstinās ar metodēm un digitāliem rīkiem jēgpilnai tehnoloģiju mācīšanai.

Uzzināt vairāk