RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Aukļu pakalpojums

Kārtība, kādā izmaksā Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu par privātu bērnu uzraudzības (aukļu) pakalpojumu

Līdzfinansējums paredzēts bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšanai (pakalpojuma sniegšanas adrese ir Pašvaldības administratīvajā teritorijā) bērniem no pusotra gada līdz brīdim, kad bērns tiek uzaicināts (iekļauts uzņemšanas sarakstā) uz Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi.

Rīgas domes 2016. gada 17. maija saistošie noteikumi Nr.204 “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība nodrošina līdzfinansējumu privātam bērnu uzraudzības pakalpojumam”

2020. gadā līdzfinansējums ir 145.22 euro (viens simts četrdesmit pieci euro, 22 centi) mēnesī par Pakalpojumu vienam bērnam.

Informācija par darbībām, kas veicamas auklei

I. posms. Pirms līguma slēgšanas personai, kas vēlas sniegt uzraudzības pakalpojumu un saņemt līdzfinansējumu, saskaņā Ministru kabineta 2013.gada 16.jūlija noteikumiem Nr.404 jāreģistrējas:

1)  Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam vai jāiegūst individuālā komersanta statuss, skatīt ŠEIT;

2)  Izglītības kvalitātes valsts dienestā kā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam, skatīt ŠEIT.

II. posms. Līguma slēgšana starp aukli un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu (turpmāk – Departaments).

1) līguma veidlapu jāaizpilda, jāizdrukā 2 eksemplāros, jāparaksta un jānogādā Departamentā:

· pa pastu (adrese Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010); 2 izdrukātus līguma eksemplārus;

· pa e-pastu (e-pasta adrese iksd@riga.lv), parakstītu ar drošu elektronisko parakstu. Līgumu nevar iesniegt, izmantojot latvija.lv pakalpojumus.

·  tuvākajā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, iesniedzot kopā ar pavadvēstuli, kas adresēta Departamentam (iespējamais teksts “Lūdzu noslēgt līgumu par pašvaldības līdzfinansēta bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšanu …” vai tam līdzīgi);

· klātienē Departamenta Klientu apkalpošanas centrā Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Rīgā.

2) informācija par noslēgto aukles līgumu būs pieejama pašvaldības elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv pieejamajā pakalpojumā "Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam" sadaļā “Bērna likumiskais pārstāvis”;

3) aukle savu līguma eksemplāru varēs saņemt pēc piecām darba dienām pa pastu, līgums tiks nosūtīts uz aukles deklarētās dzīvesvietas adresi. 

 

Informācija par darbībām, kas veicamas vecākiem

III. posms. Vecāki pašvaldības elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv pieejamajā pakalpojumā „Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam” sadaļā “Bērna likumiskais pārstāvis” iesniedz Departamentam iesniegumu par pakalpojuma saņemšanu pie aukles.

Pakalpojuma sniegšanai auklei starp vecāku jābūt noslēgtam rakstiskam līgumam.

Iesniegumu Departamentam būs iespējams iesniegt tikai tad, ja bērns atbildīs visiem saistošajos noteikumos minētajiem kritērijiem:

1. bērnam ir vismaz pusotrs gads,

2. bērns un viens no vecākiem ir deklarēts Rīgas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā,

3. bērns ir reģistrēts Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes rindā un pieteikumā norādītais vēlamais uzsākšanas datums ir pagājis,

4.  pieteikumā nav atzīmēts, ka nevēlas saņemt pirmsskolas pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē,

5.  bērns nav bijis iekļauts (no 01.06.2016.) Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes uzņemšanas sarakstā,

6.  bērns nekad nav bijis pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes audzēknis.

 Informatīvs materiāls kā vecākiem aizpildīt iesniegumu pieejamajā pašvaldības elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv pakalpojumā  “Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam” sadaļā “Bērna likumiskais pārstāvis”.

1) personām, kurām Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nav piešķīrusi personas kodu, līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam nav pieejams;

2) ja bērns ir bijis iekļauts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes uzņemšanas sarakstā un vecāks piedāvājumu ir pieņēmis un noslēdzis līgumu ar pašvaldības pirmsskolu, tad līdzfinansējumu maksās līdz datumam, kad pašvaldība faktiski bērnu var uzņemt;

3) līdzfinansējumu aprēķina saskaņā ar aukles iesniegto bērna apmeklējuma tabulu, ņemot vērā datumu, ko vecāks norādījis kā pakalpojuma saņemšanas sākuma datumu. Līdzfinansējumu aprēķina tikai par vienu iepriekšējo mēnesi, tas ir, jūlijā tiks apmaksāti tikai jūnijā sniegtie pakalpojumi, augustā tiks apmaksāti tikai jūlijā sniegtie pakalpojumi utt.

4)  vecākiem, izmantojot pašvaldības elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv pakalpojumā  “Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam”, ir jāinformē Departamentu arī gadījumos, ja tiek mainīta aukle, ar aukli tiek pārtraukta sadarbība vai mainās kontaktinformācija.

Informācija par līdzfinansējuma pieprasījumu un izmaksu

IV. posms. Līdzfinansējuma pieprasījums un izmaksa

1) aukles pieteikšanās līdzfinansējumam un līdzfinansējuma izmaksa tik administrēta tikai pašvaldības elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv pakalpojumā “Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam” sadaļā “Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējs”. 

Informatīvs materiāls kā auklei aizpildīt un iesniegt  līdzfinansējuma pieprasījumu pieejamajā pašvaldības elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv pakalpojumā  “Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam” sadaļā “bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējs”

2) lai aukle varētu iesniegt līdzfinansējuma pieprasījumu elektronisko pakalpojumu portālā www.eriga.lv, būs nepieciešams kāds no autorizācijas līdzekļiem:

· lietotājvārds un parole (izsniedz Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrs), 

· PMLP izsniegta eID karte/ vai LVRTC e-paraksts,

· piedāvātās internetbankas (Swedbank, SEB, DNB banka, Nordea, Citadele);

3) autorizācija, izmantojot portāla Latvija.lv Vienoto pieteikšanās moduli. 

4) līdz katra mēneša 5. datumam aukle e-pakalpojumā atzīmē iepriekšējā mēneša dienas, kad bērnam sniegts pakalpojums;

5) Departaments 10 darba dienu laikā pēc aukles pieprasījuma saņemšanas pārskaitīs līdzfinansējumu uz aukles līgumā norādīto norēķinu kontu;

6) līdzfinansējums netiek izmaksāts, ja aukle iesniedz līdzfinansējuma pieprasījumu par bērnu, par kuru pieprasījuma periodā vecāks nav iesniedzis iesniegumu portālā www.eriga.lv;

7) auklei līdzfinansējums netiek aprēķināts, ja tiek konstatēts, ka Valsts ieņēmumu dienesta reģistrā saimnieciskā darbība ir pārtraukta.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit