Foto

Karjeras atbalsta pasākums “Gribu visu zināt”

Pateicoties projektam “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālā izglītības iestādēs”, 2019. gada 28. februārī Rīgas 64. vidusskolas sākumskolā  notika Karjeras attīstības atbalsta nodarbība  “Gribu visu zināt”.

Šī diena 2., 3. un 4. klašu skolēniem atšķīrās no ierastā ritma, katra klase 2 mācību stundas darbojās Mazās Brīnumzemes  laboratorijā- pētīja miniatūrus auto, mājiņas un arī cilvēciņus, izpētīja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja 3 D maketu būves darbnīcā.

Skolotājas K. Jansones secinājums: profesionāli bija veidota teorētiskā daļa, kuru vadīja Edmunds Sprūdžs. Precīzi un pa “soļiem” tika izstāstīta karjeras būtība: plānošana- mācības- darbs.  Man kā skolotājai bija patīkami dzirdēt, ka Sprūdža kungs akcentēja katra mācību priekšmeta svarīgumu.

Demonstrējot dzelzceļa modeļus, skolēni uzzināja, ko savā ikdienas darbā dara inženieri, programmētāji, mākslinieki, mehatroniķi, arhitekti, kā arī uzzināja, kādēļ šodienas un nākotnes profesionāļiem ar vienu profesiju ir par maz.

Karjeras pasākuma otrajā daļā , katram skolēnam tika dota iespēja iejusties Mazās Brīnumzemes meistaru ikdienā. Katram izglītojamajam tika dots uzdevums- atainot vietu, kur viņi plāno strādāt, kad izaugs. Darboties ar dažādiem telpiskiem un taktīliem materiāliem patika visiem un izveidotie maketi bija ļoti dažādi, pārsteidzoši un radoši.

Pasākuma noslēgumā notika saruna ar skolēniem atgriezeniskās  saites iegūšanai, prezentācija un secinājumi par nākotnes vīzijām un profesijām.

Dodoties mājup, izveidotos darbus dalībnieki ņēma līdzi.

Paldies Mazās Brīnumzemes vadītājiem par izsmeļošo un interesanto nodarbību!

Informācija: PKK Inga Martuzāne.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit