Foto

Karjeras atbalsta veiksmes stāsts Rīgas Ostvalda vidusskolā

Rīgas Ostvalda vidusskola piedalās projektā “Karjeras atbalsta vispārējajās un profesionālās izglītības iestādēs” jau no 2016. gada.

Izglītības pārmaiņas  palīdz īstenot visi Rīgas Ostvalda vidusskolas pedagogi. Ik gadu klašu audzinātāji plāno un organizē dažādas nodarbības un aktivitātes savas klases skolēnu izpratnes pilnveidošanai karjeras izglītībā. Karjeras attīstības atbalsta īstenošanu  koordinē pedagogi karjeras konsultanti: J.Kumancova un M.Kalniete. Pedagogi karjeras konsultanti rūpējas par informācijas apriti karjeras atbalstam visas skolas līmenī: skolēns- skolotājs- vecāki- administrācija- pedagogs karjeras konsultants. Mūsu skola veiksmīgi īsteno karjeras prasmju un zināšanu integrāciju visas skolas darbībā, jo tiek veikta: informēšana, nepieciešamā dokumentācija, darbu koordinācija. Informācija pieejama dažādos veidos: mutiska- klātienē, izmantojot E-klases saziņu, personīgos saziņas veidus (telefonkonsultācijas un watsapp vai messenger), kā arī ievietojot aktuālo informāciju Karjeras izglītības stendā un gaitenī, skolas mājaslapā - www.ostvalda.lv.

Katru gadu pedagogi karjeras konsultanti izvirza jaunas prioritātes, balstoties uz jau paveikto, iekšējajām skolas vajadzībām un projekta aktualitātēm. 2020.-2021. mācību gadā izvirzītās prioritātes bija:

Prioritātes:

 • Karjeras izglītības integrācija mācību darbā un audzināšanas darbā.
 • Metodisko materiālu izstrāde skolēniem un vecākiem. informācijas pieejamības nodrošināšana.
 • Konsultāciju nodrošināšana.

Izvirzītās prioritātes īstenotas veiksmīgi. Skolas līmenī Karjeras izglītība tiek iekļauta mācību saturā, audzināšanas darbībā, tika izstrādāti jauni metodiskā atbalsta materiāli, apkopoti jau esošie un izveidota elektroniska materiālu krātuve metodiskajam atbalstam visiem skolas pedagogiem.  Visa mācību gada laikā tika nodrošināta karjeras konsultāciju pieejamība, kā skolēniem, tā arī viņu vecākiem. Konsultācijas noritēja gan klātienē, gan attālināti, izmantojot MS Teams platformu vai telefonisku saziņu. Īpaša uzmanība un papildus tematiskās nodarbības tika organizētas topošajiem absolventiem. Viesojāmies klases stundās, organizējām izglītojošus seminārus, kā arī izstrādājām atbalsta materiālus un nodrošinājām aktuālās informācijas pieejamību, kā arī iespējas parunāties ar mums- pedagogiem karjeras konsultantiem individuāli.

Karjeras konsultantu darbība 2020.-2021. mācību gadā:

 • Individuālo un grupu konsultāciju nodrošināšana skolēniem un vecākiem.
 • Tematisko nodarbību klases stundās un izglītojošu semināru vadīšana skolēniem 7.-12.klasēs pēc interesēm un vajadzībām.
 • Karjeras izglītības tēmu integrēšana mācību saturā visā skolas līmenī: mācību priekšmetos, audzināšanas darbā.
 • Informācijas un metodiskā atbalsta sniegšana skolēniem, pedagogiem, skolēnu vecākiem.
 • Sadarbība ar dažādiem partneriem karjeras attīstības atbalstam.
 • ROVS Karjeras nedēļas organizēšana un pārraudzība.

2020.-2021.mācību gadā paveiktais ROVS

Darbs ar skolēniem:

Piedāvātas individuālās un grupu konsultācijas 7.-12.klašu skolēniem. Tiek vadītas pēc iepriekšējas vienošanās gan attālināti, gan klātienē, ievērojot higiēnas prasības atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai.
Izstrādāti metodiskā atbalsta materiāli pa dažādām tēmām un nosūtīti skolēniem E-klasē, pieejama arī te.
Organizētas un īstenotas izglītojošas lekcijas 10.klasēm “PERSONĪGAIS BRENDINGS: VĀRDA UN PROFESIONĀLĀ TĒLA VEIDOŠANA” sadarbībā ar TSI (12.03.2021.-10.B klase, 26.03.2021.- 10.A klase). Notiek attālināti.
Novadītas tematiskas nodarbības (pēc skolēnu un vecāku vajadzībām): “Motivācija”, “Mērķu uzstādīšana”, “Mācīšanās stili”, “Informācijas uztveres veidi”, “Psihotipi”, “Pieaugušo dzīves likumi”, “Lietišķā etiķete”, “Profesiju puzle”, “Kursa darbs, projekta darbs, ZPD un iestāšanās augstskolās”, “Vērtību rats”.
Organizēta un īstenota “Karjeras nedēļa 2020” Rīgas Ostvalda vidusskolā 1.-12.klasēm. https://www.ostvalda.lv/lv/karjeras-nedela-2020.
Izstrādātas darba lapas skolēniem, nosūtītas E-klasē (atbilstoši vecumposmiem no 6.klases- 9.klasei).

Darbs ar absolventiem:

9. klašu skolēniem (visām trīs paralēlēm) novadītas informatīvas klases stundas par aktualitātēm, beidzot 9.klasi:

 • Eksāmeni un uzņemšanas nosacījumi vidusskolā.
 • Izvēles grozi vidusskolā- kas jāņem vērā izvēloties.
 • Informācijas resursi- kur ko atrast (niid.lv, prakse.lv, profesijupasaule.lv, visc.gov, europass.lv, ostvalda.lv).
 • Pašizpēte- testi un noderīgi materiāli sevis izpētei, piemērotības un interešu noteikšanai.
 • Konsultācijas- informācija, kur saņemt profesionālas karjeras konsultācijas, kam tās nepieciešamas.

Izstrādāts metodiskā atbalsta materiāls skolēniem ( nosūtīts E-klasē, pieejams arī ostvalda.lv).
Apkopots un izstrādāts informatīvs materiāls 9. un 12. klašu skolēniem “Atvērto durvju dienas”, pieejams ostvalda.lv un nosūtīts skolēniem E-klasē.
Novadītas informatīvas un izglītojošas nodarbības 9. un 12. klašu skolēniem par dažādām tēmām ( augstskolu izvēle, programmu salīdzināšana un izvēle, informācijas resursi, līderība, motivācija, CV, utt.).
Piedāvāti dažādi testi 7.-12.klašu skolēniem pašizpētei un piemērotības noteikšanai. Testa rezultātu analīze- pēc individuālām vēlmēm.

Darbs ar vecākiem:

 • Metodiskā atbalsta materiālu izstrāde un nodošana (E-klase un ostvalda.lv) vecākiem.
 • Individuālas konsultācijas- pēc vienošanās.
 • Sadarbībā ar klašu audzinātājiem- informēšana par aktualitātēm katrā vecumposmā.

Darbs ar pedagogiem:

 • Informēšana un metodiskais atbalsts.
 • Sadarbība ar pedagogiem un Karjeras izglītības tēmu iekļaušana dažādos mācību priekšmetos.
 • Organizētas un novadītas sadarbības stundas ar karjeras izglītības aspektu iekļaušanu jaunajā mācību saturā.
 • Organizētas un novadītas 3 metodiskās stundas karjeras izglītības īstenošanai jaunajā mācību saturā 10.klasēs ( valodu joma+ kultūras izpausmes joma).

Darbs ar dokumentāciju:

Karjeras izglītības programmas izstrāde, aktualizēšana pieejama te.
ROVS karjeras attīstības atbalsta plāna izstrāde, saskaņošana un apstiprināšana VIAA.
Ikmēneša projekta dokumentācija (darba atskaites, individuālo konsultāciju uzskaite).

Mācību gada ietvaros apmeklējām izglītojošus seminārus, vebinārus, supervīzijas un pabeidza kursus individuālo karjeras konsultāciju sniegšanai, profesionālo kompetenču pilnveidei, kā arī sadarbojāmies ar kolēģiem, lai īstenotu sadarbības stundas. Mūsu ieguldītais darbs jau ir nesis augļus. Skolēni novērtē iegūtās zināšanas, pieredzi un pārliecību.

 

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit