Foto

Laboratorium Ekspertu skolas karjeras darbnīcas

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros, notika Laboratorium Ekspertu skolas karjeras darbnīcas 6. - 11. klasēm. 
Programmas vadītāji aktualizēja ķīmijas un fizikas nozīmi mūsu ikdienā un parādīja kādās profesionālās jomās izmanto ķīmiju un fiziku. Karjeras darbnīcās tika izmantoti eksperimenti: 

1. ķīmijas jomas profesijas (būvniecības uzņēmuma materiālu testēšanas laboratorija - celtniecības putas; farmācijas zāļu izstrādes un testēšanas laboratorija - sausais ledus; pārtikas kvalitātes laboratorija - Landolta reakcija; filmu industrijas specefektu laboratorija - šķidrais slāpeklis, sausais ledus; salūta testēšanas laboratorija - fosfora lampa, metāla skaidiņu dedzināšana);
2. fizikas jomas profesijas (jaunu izgudrotu materiālu pielietošana - absorbenti, kosmosa materiālu izpētes laboratorija - nitinols, šķidrais slāpeklis, elektroierīču testēšanas laboratorija - elektrības indukcijas ierīces).

"Es uzskatu, ka ķīmiķa darbs ir ļoti interesants - gan farmaceita, kosmetologa, būvnieka, pārtikas speciālista, gan skolotāja. Nodarbība apstiprināja manas domas par to, ka gandrīz jebkurā profesijā tiek pielietota ķīmija. Manuprāt, ir vērts veidot šādas nodarbības, lai paplašināt jauniešu redzesloku un mainīt domas par dažādām profesijām", sakia Enija Undīne Brakše no 10.b klases.

 "Ķīmijas zināšanas tiek plaši izmantotas dažādās nozarēs, piemēram, ēdienu un dzērienu pagatavošanā, pirotehnikā, kino specefektu veidošanā, medicīnā u.c. Bieži neapzinoties, mēs izmantojam ķīmijas stundās apgūtās zināšanas. Nodarbības laikā ar dažādiem interesantiem eksperimentiem - izmantojot dzelzs vati, sauso ledu, slāpekli un citas ķīmiskas vielas - tika parādīts, ka ķīmija nav garlaicīga zinātne. Šī nodarbība raisīja interesi par ķīmiju, kā savas nākotnes profesijas pamatu vairākiem skolēniem," pasākumu vērtē Līna Svarinska no 10.b klases.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit