Foto

LU socioloģijas studenti prezentēs pētījumu par jauniešu brīvā laika iespējām Rīgā

Šo piektdien, 8. jūnijā, tiks prezentēti rezultāti pētījumam, kas ir veikts pēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pasūtījuma.

Katru gadu Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Socioloģijas bakalaura programmas 2. kursa studenti veic pētījumu kursa “Socioloģisko pētījumu prakse” ietvaros. 

Iepriekšējos gados ir veikti pētījumi pēc Ķekavas novada domes, Siguldas novada domes, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, kā arī “Latvijas Loto”, LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra u.c. pasūtījuma. Šogad pētījuma pasūtītājs ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pētījuma tēma ir “Jauniešu brīvā laika pavadīšanas un iesaistīšanās iespējas Rīgā”. Pētījuma rezultātus ir plānots izmantot šogad topošajā “Rīgas pilsētas attīstības programmā darbā ar jauniešiem 2019.–2023. gadam”.

“Darbs ir padarīts liels! Ir veikta aptauja 16 institūcijās un internet vidē, veiktas sešas fokusgrupu diskusijas. Un šo piektdien studenti ir gatavi prezentēt pētījuma rezultātus plašākai sabiedrībai,” atzīst LU SZF Sociālo un politisko pētījumu institūta zinātniskā sekretāre Evija Zača.

Prezentācija notiks šo piektdien, 8. jūnijā, plkst. 13.00 Rīgas jauniešu centrā "Kaņieris" (Kaņiera iela 15, Latgales priekšpilsēta). Laipni aicināts ir ikviens interesents!

 

Informāciju sagatavoja:
Evija Zača,
LU SZF SPPI zinātniskā sekretāre

Papildu informācija:
Andra Rutkēviča
LU SZF sabiedrisko attiecību koordinatore
e-pasts: andra.rutkevica@lu.lv

 

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 19 institūtos, divās koledžās un astoņās filiālēs reģionos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.