Foto

Noslēdzies projekts “Kā kļūt par skolas direktoru”

2018. gada Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs īstenoja projektu “Kā kļūt par skolas direktoru”. Projekta mērķis bija izglītot konkurētspējīgus  20 perspektīvos direktorus.

Projektam pieteicās 24 dalībnieki, diviem tika atteikta dalība, jo viņi neatbilda projekta pretendentu prasībām, divi dalībnieki dažādu personīgo iemeslu dēļ pārtrauca mācības. Projektu veiksmīgi pabeidza un apliecību par  100 stundu profesionālās pilnveides programmas “Kā kļūt par skolas direktoru” apgūšanu  saņēma 20 perspektīvie skolu direktori.

Galvenais uzsvars projektā tika likts uz zināšanu pilnveidošanu un papildināšanu tādos jautājumos, kā pārmaiņu vadīšana, organizācijas darbības analīze un stratēģijas veidošana, vadīšanas tehnoloģijas, finanšu pratība, dokumentu lasīšanas stratēģija un pārvaldība, koučings vadītāja darbā, saskarsme un konfliktu risināšana, pārliecinošas prezentācijas prasmes un publiskā runa, topošo vadītāju kompetenču novērtēšana un attīstība.

Projekta dalībniekiem tika organizētas arī divas  prakses. Viena bija ēnošana dažādos uzņēmumos, kur vajadzēja ēnot uzņēmuma vadītāju kā līderi. Topošie direktori apmeklēja šādus uzņēmumus: “SEB Banka,” “AS Swedbank Latvia (attēlā), “IF Latvia”, “SIA Narvesen Baltija” un “ SIA CIRKLE K Latvia”. Otra prakse notika dažādās Rīgas skolās, kur bija iespējams iepazīties ar skolas direktora darbu. Tika organizēts arī pieredzes brauciens uz Cēsu 2. pamatskolu un Cēsu Jauno sākumskolu, lai gūtu pieredzi, kā var darīt citādāk un darīt to veiksmīgi, kā arī notika divu dienu  mācības vasaras skolā.

Projekta noslēgumā, piedaloties RD IKSD Izglītības pārvaldes vadītājam I. Balamovskim, Skolu nodaļas vadītajai A. Pēterkopai, Administratīvās pārvaldes Personāla nodaļas vadītajai D. Osei, RIIMC direktorei S. Neimanei, RIIMC Izglītības vadības un projektu nodaļas vadītājai I. Draveniecei, kā arī projekta darba grupai K. Čipānei, Z. Namatēvai un D. Keidānei, topošie direktore prezentēja savu vīziju “Es X skolas direktors”.

Paši dalībnieki atzinuši, ka esot ļoti gandarīti, ka pieņēmuši šo izaicinājumu un piedalījušies  projektā “’Kā kļūt par skolas  direktoru”’, kas norisinājās  visu gadu no janvāra līdz pat decembrim. Lielākie ieguvumi bijuši laba komanda, jauni draugi, vērtīgas zināšanas, īpaši   finanšu pratība, skolas darbības analīze un stratēģisko mērķu izvirzīšana, līderisma testa izpilde, kuočings vadītāja darba, pieredzes brauciens uz Cēsīm, kā arī ēnošana uzņēmumos, jo tā bija vērtīga pieredze, kas deva iespēju saskatīt skolu kā uzņēmumu un saprast, ka ir ļoti daudz vērtīgu ideju, ko skolā var pārņemt no uzņēmuma vides un vadītāja darba.

Paldies Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajam centram par projekta “Kā kļūt par skolas  direktoru” organizēšanu un profesionāli veikto darba grupas  komandas  darbu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit