Foto

Noslēdzies ugunsdrošības konkurss Rīgas 4. klašu skolēniem

Iestājoties gada tumšākajam laikam un rūpējoties par ugunsdrošību svētku gaidīšanas laikā, Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” aicināja Rīgas skolu 4. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Pieskati uguni!” Konkurss noritēja 3 kārtās: 2 pusfināli 26. un 28. novembrī un fināls 4. decembrī.

Konkurss norisinājās Latvijas Ugunsdzēsības muzejā un Ugunsdrošības  un civilās aizsardzības koledžā. Šogad konkursā piedalījās 21 Rīgas rajonu/priekšpilsētu izglītības iestāžu 4. klašu skolēnu komanda.

Konkursa dalībniekiem pusfinālā Latvijas Ugunsdzēsības muzejā bija jāveic sekojoši uzdevumi:
mājas darba prezentācija;
drošības ievērošana, lietojot sveces un radošā darbnīca ”Sveču marmorēšana”;
teorētiskie jautājumi;
medicīnas jautājumi un praktiskais uzdevums;
stafete.

Pēc uzdevumu veikšanas, muzeja darbinieki visām komandām piedāvāja atraktīvu vingrinājumu-kvestu “Atrodi nezināmo”.

26.novembra pusfinālā laureāta godu izcīnīja: Rīgas 34. vidusskolas, Friča Brīvzemnieka pamatskolas un Rīgas 93. vidusskolas komandas.

28.novembra pusfinālā laureāta godu izcīnīja: Rīgas Ziepniekkalna vidusskolas, Rīgas 88. vidusskolas un Rīgas Ķengaraga vidusskolas komandas.

Pusfināla laureātu komandas tika aicinātas piedalīties konkursa finālā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.

Fināla dalībniekiem bija jāveic sekojoši uzdevumi:
teorētiskie jautājumi;
stafete-labirints “Evakuācijas ceļš”;
plakāta “Pieskati elektroierīces!” zīmēšana un prezentācija;
praktiskais uzdevums “Apģērba dzēšana”.
Konkursa noslēgumā kadeti dalībniekus iepazīstināja ar ugunsdzēsēju mašīnām un aprīkojumu.

4. decembra finālā 1. vietu ieguva Rīgas 34. vidusskolas komanda, 2. vietu – Rīgas Ķengaraga vidusskolas komanda  un 3. vietu Rīgas 88. vidusskolas komanda.

Konkursa noslēgumā kadeti dalībniekus iepazīstināja ar ugunsdzēsēju mašīnām un aprīkojumu.

Pēc skolēnu un skolotāju veiktajām aptaujām varam secināt, ka konkursa piedāvātie teorētiskie jautājumi ir bijuši interesanti un atbilstoši skolēnu vecumam. Ar lielu prieku tika veiktas stafetes un radošie uzdevumi.

Ķengaraga vidusskolas skolotāja Vija Ļebedeva: ”Pēc konkursa komanda piedalīsies klases audzinātāju stundās, sociālo zinību stundās, kur rādīs un stāstīs par ugunsdrošības jautājumiem. Šāda veida zināšanu nodošana jaunāko klašu skolēniem jau tika realizēta iepriekšējos gados.”

Konkursu organizē Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” sadarbībā ar Latvijas Ugunsdzēsības muzeju, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru.

Konkurss norisinājās ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

Paldies Latvijas Ugunsdzēsības muzeja, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kolektīviem par atsaucību un atbalstu konkursa organizēšanā!

Ilze Rimicāne, Bērnu un jauniešu centra ”Daugmale” izglītības metodiķe, RIIMC pasākumu koordinatore, www.bjcdaugmale.lv

Vairāk foto:

"Pieskati uguni!" - 1.pusfināls https://www.facebook.com/pg/bjcdaugmale/photos/?tab=album&album_id=2874706519219636
"Pieskati uguni!" - 2.pusfināls https://www.facebook.com/pg/bjcdaugmale/photos/?tab=album&album_id=2874706519219636
"Pieskati uguni!" – fināls https://www.facebook.com/pg/bjcdaugmale/photos/?tab=album&album_id=2891579480865673

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit